TOSCA CONSTRUCTII & UTILAJE S.R.L.
Revenue
588K
2024
Profit
86.7K
2024
Employees
11
2024
Margin
14,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TOSCA CONSTRUCTII & UTILAJE S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 588K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.427 la cifra de afaceri, #2.148 la profit, #987 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TOSCA CONSTRUCTII & UTILAJE S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 588K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #2.427 la cifra de afaceri, #2.148 la profit, #987 la număr angajați din 5.424 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.4M lei
- Marjă medie
- 7.1%
- Angajați medie
- 15
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 42) — 2024
Industry size
67.3B
RON revenue
Total companies
5.424
Total employees
81.073
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DEFIG BUILDING S.R.L. | 509K | 11 | Construcții |
| PEVA TEL CONSTRUCT SRL | 695K | 11 | Construcții |
| ISM TECHNOLOGY S.R.L. | 622K | 9 | Construcții |
| SPIRI COM SRL | 549K | 9 | Construcții |
| RAVE CONSULTING S.R.L. | 613K | 14 | Construcții |
| EUROPEENNE DE BOIS SRL | 490K | 10 | Construcții |
| MOBTRANS SRL | 596K | 8 | Construcții |
| TERRA-BRASS SRL | 468K | 12 | Construcții |
| PHOENIX COP CONSTRUCT S.R.L. | 670K | 9 | Construcții |
| GROUP WAG NORD S.R.L. | 855K | 11 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 42)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.7%
- CA / angajat
- 53.4K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 23%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 588K
- Profit net
- 86.7K
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 588K | 86.7K | 11 |
Explore
Industry (CAEN 42)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TOSCA CONSTRUCTII & UTILAJE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TOSCA CONSTRUCTII & UTILAJE S.R.L.(current)
- Revenue
- 588K
- Employees
- 11
- Profit
- 86.7K
- Rank RO
- #209.407
- DEFIG BUILDING S.R.L.
- Revenue
- 509K
- Employees
- 11
- Profit
- -308K
- Rank RO
- #226.634
- PEVA TEL CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 695K
- Employees
- 11
- Profit
- -871K
- Rank RO
- #190.200
- ISM TECHNOLOGY S.R.L.
- Revenue
- 622K
- Employees
- 9
- Profit
- 143K
- Rank RO
- #202.807
- SPIRI COM SRL
- Revenue
- 549K
- Employees
- 9
- Profit
- 29.2K
- Rank RO
- #217.575
- RAVE CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 613K
- Employees
- 14
- Profit
- 313K
- Rank RO
- #204.462
- EUROPEENNE DE BOIS SRL
- Revenue
- 490K
- Employees
- 10
- Profit
- 26.2K
- Rank RO
- #231.492
- MOBTRANS SRL
- Revenue
- 596K
- Employees
- 8
- Profit
- -553K
- Rank RO
- #207.869
- TERRA-BRASS SRL
- Revenue
- 468K
- Employees
- 12
- Profit
- -194K
- Rank RO
- #237.370
- PHOENIX COP CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 670K
- Employees
- 9
- Profit
- 105K
- Rank RO
- #194.202
- GROUP WAG NORD S.R.L.
- Revenue
- 855K
- Employees
- 11
- Profit
- 197K
- Rank RO
- #168.465
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TOSCA CONSTRUCTII & UTILAJE S.R.L.(current) | 588K | 11 | 86.7K | #209.407 |
| DEFIG BUILDING S.R.L. | 509K | 11 | -308K | #226.634 |
| PEVA TEL CONSTRUCT SRL | 695K | 11 | -871K | #190.200 |
| ISM TECHNOLOGY S.R.L. | 622K | 9 | 143K | #202.807 |
| SPIRI COM SRL | 549K | 9 | 29.2K | #217.575 |
| RAVE CONSULTING S.R.L. | 613K | 14 | 313K | #204.462 |
| EUROPEENNE DE BOIS SRL | 490K | 10 | 26.2K | #231.492 |
| MOBTRANS SRL | 596K | 8 | -553K | #207.869 |
| TERRA-BRASS SRL | 468K | 12 | -194K | #237.370 |
| PHOENIX COP CONSTRUCT S.R.L. | 670K | 9 | 105K | #194.202 |
| GROUP WAG NORD S.R.L. | 855K | 11 | 197K | #168.465 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TOSCA CONSTRUCTII & UTILAJE S.R.L.(you) | DEFIG BUILDING S.R.L. | PEVA TEL CONSTRUCT SRL | ISM TECHNOLOGY S.R.L. | SPIRI COM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 588K | 509K | 695K | 622K | 549K |
| Profit | 86.7K | -308K | -871K | 143K | 29.2K |
| Margin | 14,7% | -60,6% | -125,4% | 23,1% | 5,3% |
| Employees | 11 | 11 | 11 | 9 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TOSCA CONSTRUCTII & UTILAJE S.R.L.”.