TOSA TRADE SRL
Revenue
20.8M
2024
Profit
683K
2024
Employees
16
2024
Margin
3,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TOSA TRADE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 20.8M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #3.260 la cifra de afaceri, #5.510 la profit, #2.916 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TOSA TRADE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 20.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #3.260 la cifra de afaceri, #5.510 la profit, #2.916 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 2.6× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 3.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FABORY SRL | 21.2M | 16 | Comerț en-gros |
| PRIMETAL SRL | 21.3M | 16 | Comerț en-gros |
| DEMO EMRA SRL | 20.3M | 16 | Comerț en-gros |
| KROONSTADT FOOD LOGISTIC S.R.L. | 20.1M | 16 | Comerț en-gros |
| MASS GLOBAL COMPANY SRL | 19.9M | 16 | Comerț en-gros |
| FUN ICE SRL | 19.9M | 16 | Comerț en-gros |
| HACH LANGE SRL | 22M | 16 | Comerț en-gros |
| ECOGREEN METAL HOUSE SRL | 22M | 16 | Comerț en-gros |
| GASTRO PLUS EXPERT SRL | 23.8M | 17 | Comerț en-gros |
| SON GUVEN 2019 S.R.L. | 23.8M | 15 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.3%
- CA / angajat
- 1.3M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 20.8M
- Profit net
- 683K
- Angajați
- 16
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 20.8M | 683K | 16 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TOSA TRADE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TOSA TRADE SRL(current)
- Revenue
- 20.8M
- Employees
- 16
- Profit
- 683K
- Rank RO
- #13.890
- FABORY SRL
- Revenue
- 21.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 624K
- Rank RO
- #13.745
- PRIMETAL SRL
- Revenue
- 21.3M
- Employees
- 16
- Profit
- 559K
- Rank RO
- #13.674
- DEMO EMRA SRL
- Revenue
- 20.3M
- Employees
- 16
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #14.233
- KROONSTADT FOOD LOGISTIC S.R.L.
- Revenue
- 20.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 490K
- Rank RO
- #14.359
- MASS GLOBAL COMPANY SRL
- Revenue
- 19.9M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #14.495
- FUN ICE SRL
- Revenue
- 19.9M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #14.496
- HACH LANGE SRL
- Revenue
- 22M
- Employees
- 16
- Profit
- 282K
- Rank RO
- #13.272
- ECOGREEN METAL HOUSE SRL
- Revenue
- 22M
- Employees
- 16
- Profit
- 67.8K
- Rank RO
- #13.245
- GASTRO PLUS EXPERT SRL
- Revenue
- 23.8M
- Employees
- 17
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #12.355
- SON GUVEN 2019 S.R.L.
- Revenue
- 23.8M
- Employees
- 15
- Profit
- 306K
- Rank RO
- #12.360
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TOSA TRADE SRL(current) | 20.8M | 16 | 683K | #13.890 |
| FABORY SRL | 21.2M | 16 | 624K | #13.745 |
| PRIMETAL SRL | 21.3M | 16 | 559K | #13.674 |
| DEMO EMRA SRL | 20.3M | 16 | 2.3M | #14.233 |
| KROONSTADT FOOD LOGISTIC S.R.L. | 20.1M | 16 | 490K | #14.359 |
| MASS GLOBAL COMPANY SRL | 19.9M | 16 | 1.7M | #14.495 |
| FUN ICE SRL | 19.9M | 16 | 1.6M | #14.496 |
| HACH LANGE SRL | 22M | 16 | 282K | #13.272 |
| ECOGREEN METAL HOUSE SRL | 22M | 16 | 67.8K | #13.245 |
| GASTRO PLUS EXPERT SRL | 23.8M | 17 | 1.8M | #12.355 |
| SON GUVEN 2019 S.R.L. | 23.8M | 15 | 306K | #12.360 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TOSA TRADE SRL(you) | FABORY SRL | PRIMETAL SRL | DEMO EMRA SRL | KROONSTADT FOOD LOGISTIC S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 20.8M | 21.2M | 21.3M | 20.3M | 20.1M |
| Profit | 683K | 624K | 559K | 2.3M | 490K |
| Margin | 3,3% | 2,9% | 2,6% | 11,4% | 2,4% |
| Employees | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TOSA TRADE SRL”.