Revenue

223K

2024

Profit

113K

2024

Employees

1

2024

Margin

50,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

TOPO & AGROCAD SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 223K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #12.352 la cifra de afaceri, #7.913 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 50.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
TOPO & AGROCAD SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 223K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 50.5%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #12.352 la cifra de afaceri, #7.913 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#12.352 din 28.608 companii

Top 43.2%

Vezi clasamentul

După profit

#7.913 din 28.608 companii

Top 27.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.469 din 28.608 companii

Top 29.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri223K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit50.5% vs medie industrie 16.2%

Compania este 3.1× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
3D PROJECT SYSTEMS S.R.L.223K1Activități profesionale
INSTAL HVACRO 2019 S.R.L.224K1Activități profesionale
CBF PRO ENERGY DESIGN CONSTRUCT S.R.L.225K1Activități profesionale
XPERIENCE 3D OFFICE SRL225K1Activități profesionale
ALNAT TRANS SRL226K1Activități profesionale
PAINI WILLIAM CONSULTING SRL219K1Activități profesionale
EVOPRO DOMUS S.R.L.218K1Activități profesionale
MCON CORP S.R.L.213K1Activități profesionale
ARCHIKLOOS S.R.L.212K1Activități profesionale
7TH DOF S.R.L.234K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
50.5%
CA / angajat
223K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 41%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    223K
    Profit net
    113K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la TOPO & AGROCAD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricTOPO & AGROCAD SRL(you)3D PROJECT SYSTEMS S.R.L.INSTAL HVACRO 2019 S.R.L.CBF PRO ENERGY DESIGN CONSTRUCT S.R.L.XPERIENCE 3D OFFICE SRL
Revenue
223K
223K
224K
225K
225K
Profit
113K
80.4K
86.5K
98.6K
25.6K
Margin
50,5%
36,1%
38,6%
43,9%
11,4%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “TOPO & AGROCAD SRL”.