TOPDENT TECHNIC S.R.L.
Revenue
5M
2024
Profit
1M
2024
Employees
3
2024
Margin
19,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TOPDENT TECHNIC S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 5M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.743 la cifra de afaceri, #3.986 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TOPDENT TECHNIC S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.743 la cifra de afaceri, #3.986 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 4.7× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MENTORI DE GUST S.R.L. | 5.5M | 3 | Comerț en-gros |
| INDUSTRIAL ELECTRIC S.R.L. | 4.5M | 3 | Comerț en-gros |
| LOGIC CONSULT SRL | 5.6M | 3 | Comerț en-gros |
| RS REGIONAL FRUCTOPORTUNITY S.R.L. | 5M | 3 | Comerț en-gros |
| FLEXFEED SRL | 5M | 3 | Comerț en-gros |
| CAIVA HOME TEXTILE SRL | 5M | 3 | Comerț en-gros |
| GLOBAL MEAT PACKING S.R.L. | 5M | 3 | Comerț en-gros |
| ADRIMAT COM SRL | 5M | 3 | Comerț en-gros |
| COOL SHOP SRL | 5.1M | 3 | Comerț en-gros |
| ADALCO GROUP SRL | 5.1M | 3 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 19.9%
- CA / angajat
- 1.7M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5M
- Profit net
- 1M
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5M | 1M | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TOPDENT TECHNIC S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TOPDENT TECHNIC S.R.L.(current)
- Revenue
- 5M
- Employees
- 3
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #45.986
- MENTORI DE GUST S.R.L.
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 3
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #42.734
- INDUSTRIAL ELECTRIC S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 3
- Profit
- 442K
- Rank RO
- #50.115
- LOGIC CONSULT SRL
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 3
- Profit
- 788K
- Rank RO
- #41.795
- RS REGIONAL FRUCTOPORTUNITY S.R.L.
- Revenue
- 5M
- Employees
- 3
- Profit
- 10.4K
- Rank RO
- #46.061
- FLEXFEED SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 3
- Profit
- -46.1K
- Rank RO
- #45.906
- CAIVA HOME TEXTILE SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 3
- Profit
- -289K
- Rank RO
- #45.816
- GLOBAL MEAT PACKING S.R.L.
- Revenue
- 5M
- Employees
- 3
- Profit
- 126K
- Rank RO
- #46.169
- ADRIMAT COM SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 3
- Profit
- 17.2K
- Rank RO
- #46.179
- COOL SHOP SRL
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #45.741
- ADALCO GROUP SRL
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 711K
- Rank RO
- #45.731
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TOPDENT TECHNIC S.R.L.(current) | 5M | 3 | 1M | #45.986 |
| MENTORI DE GUST S.R.L. | 5.5M | 3 | 101K | #42.734 |
| INDUSTRIAL ELECTRIC S.R.L. | 4.5M | 3 | 442K | #50.115 |
| LOGIC CONSULT SRL | 5.6M | 3 | 788K | #41.795 |
| RS REGIONAL FRUCTOPORTUNITY S.R.L. | 5M | 3 | 10.4K | #46.061 |
| FLEXFEED SRL | 5M | 3 | -46.1K | #45.906 |
| CAIVA HOME TEXTILE SRL | 5M | 3 | -289K | #45.816 |
| GLOBAL MEAT PACKING S.R.L. | 5M | 3 | 126K | #46.169 |
| ADRIMAT COM SRL | 5M | 3 | 17.2K | #46.179 |
| COOL SHOP SRL | 5.1M | 3 | 1.4M | #45.741 |
| ADALCO GROUP SRL | 5.1M | 3 | 711K | #45.731 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TOPDENT TECHNIC S.R.L.(you) | MENTORI DE GUST S.R.L. | INDUSTRIAL ELECTRIC S.R.L. | LOGIC CONSULT SRL | RS REGIONAL FRUCTOPORTUNITY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5M | 5.5M | 4.5M | 5.6M | 5M |
| Profit | 1M | 101K | 442K | 788K | 10.4K |
| Margin | 19,9% | 1,8% | 9,8% | 14,0% | 0,2% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TOPDENT TECHNIC S.R.L.”.