TOPAGRO SRL
Revenue
2.8M
2024
Profit
511K
2024
Employees
4
2024
Margin
14,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TOPAGRO SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 2.8M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #3.097 la cifra de afaceri, #1.676 la profit, #3.733 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TOPAGRO SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 2.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #3.097 la cifra de afaceri, #1.676 la profit, #3.733 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 4.8× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ANDREI PELE�I S.R.L. | 3.4M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| FIL-MAR S.R.L. | 3.5M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROTECH TRANSILVANIA SRL | 3.5M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MON AGRAR ARMENI S.R.L. | 3.5M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AREND AGROCOST SRL | 3.5M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| TRANS CONSTRUCT D.C. SRL | 3.5M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CHEREJI SRL | 3.5M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| IONITUR ARITRANS SRL | 3.5M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| GALAXY AGRI PRODUCTION SA | 3.6M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| INFO CONSULT BUSINESS SERVICE S.R.L. | 3.4M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GIURGIU
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.6%
- CA / angajat
- 876K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.8M
- Profit net
- 511K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.8M | 511K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TOPAGRO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TOPAGRO SRL(current)
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 4
- Profit
- 511K
- Rank RO
- #60.989
- ANDREI PELE�I S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 320K
- Rank RO
- #62.700
- FIL-MAR S.R.L.
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 40K
- Rank RO
- #60.929
- AGROTECH TRANSILVANIA SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 244K
- Rank RO
- #60.888
- MON AGRAR ARMENI S.R.L.
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 420K
- Rank RO
- #60.715
- AREND AGROCOST SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 4
- Profit
- -362K
- Rank RO
- #61.287
- TRANS CONSTRUCT D.C. SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 298K
- Rank RO
- #60.674
- CHEREJI SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #61.392
- IONITUR ARITRANS SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 24.9K
- Rank RO
- #61.471
- GALAXY AGRI PRODUCTION SA
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #60.357
- INFO CONSULT BUSINESS SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 250K
- Rank RO
- #61.854
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TOPAGRO SRL(current) | 2.8M | 4 | 511K | #60.989 |
| ANDREI PELE�I S.R.L. | 3.4M | 4 | 320K | #62.700 |
| FIL-MAR S.R.L. | 3.5M | 4 | 40K | #60.929 |
| AGROTECH TRANSILVANIA SRL | 3.5M | 4 | 244K | #60.888 |
| MON AGRAR ARMENI S.R.L. | 3.5M | 4 | 420K | #60.715 |
| AREND AGROCOST SRL | 3.5M | 4 | -362K | #61.287 |
| TRANS CONSTRUCT D.C. SRL | 3.5M | 4 | 298K | #60.674 |
| CHEREJI SRL | 3.5M | 4 | 1.1M | #61.392 |
| IONITUR ARITRANS SRL | 3.5M | 4 | 24.9K | #61.471 |
| GALAXY AGRI PRODUCTION SA | 3.6M | 4 | 1.1M | #60.357 |
| INFO CONSULT BUSINESS SERVICE S.R.L. | 3.4M | 4 | 250K | #61.854 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TOPAGRO SRL(you) | ANDREI PELE�I S.R.L. | FIL-MAR S.R.L. | AGROTECH TRANSILVANIA SRL | MON AGRAR ARMENI S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.8M | 3.4M | 3.5M | 3.5M | 3.5M |
| Profit | 511K | 320K | 40K | 244K | 420K |
| Margin | 14,6% | 9,5% | 1,1% | 7,0% | 11,9% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TOPAGRO SRL”.