Revenue

194K

2024

Profit

127K

2024

Employees

1

2024

Margin

64,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

TOP MODEL STEM SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 194K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #4.707 la cifra de afaceri, #2.056 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 64.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
TOP MODEL STEM SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 194K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 64.8%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #4.707 la cifra de afaceri, #2.056 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#4.707 din 8.990 companii

Top 52.3%

Vezi clasamentul

După profit

#2.056 din 8.990 companii

Top 22.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.961 din 8.990 companii

Top 44.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
4.4M lei
Marjă medie
5.8%
Angajați medie
9

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri194K lei vs medie industrie 4.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit64.8% vs medie industrie 5.8%

Compania este 11.3× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 9

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 25) — 2024

Industry size

39.8B

RON revenue

Total companies

8.990

Total employees

81.031

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ATELIER DE FIER FORJAT PRODUCT S.R.L.196K1Fabricare
ANDREDI STYLE 2005 S.R.L.195K1Fabricare
GSYTOOLS S.R.L.195K1Fabricare
ALIN TOOLMAKER S.R.L.197K1Fabricare
IMSL CNC TECHNOLOGIE SRL199K1Fabricare
SDV GROUP PRODUCTION 2007 S.R.L.191K1Fabricare
METALOSERV ARGES SRL201K1Fabricare
CLEAN SCULER START S.R.L.201K1Fabricare
KASTEL GRUP PRODUCTION S.R.L.188K1Fabricare
YNS PREMIUM TRADE SRL186K1Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
64.8%
CA / angajat
196K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 43%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    194K
    Profit net
    127K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la TOP MODEL STEM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricTOP MODEL STEM SRL(you)ATELIER DE FIER FORJAT PRODUCT S.R.L.ANDREDI STYLE 2005 S.R.L.GSYTOOLS S.R.L.ALIN TOOLMAKER S.R.L.
Revenue
194K
196K
195K
195K
197K
Profit
127K
28.4K
53.9K
13.5K
8.9K
Margin
64,8%
14,5%
27,7%
7,0%
4,5%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “TOP MODEL STEM SRL”.