TOP CP MOBILA S.R.L.

CUI 43432045·Fabricare mobilă·Iasi·Founded 2024

Revenue

261K

2024

Profit

102K

2024

Employees

2

2024

Margin

22,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

TOP CP MOBILA S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 261K lei (date 2024). În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #1.796 la cifra de afaceri, #779 la profit, #1.813 la număr angajați din 6.351 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
TOP CP MOBILA S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 261K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.2%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #1.796 la cifra de afaceri, #779 la profit, #1.813 la număr angajați din 6.351 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare mobilă (CAEN 31) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.796 din 6.351 companii

Top 28.3%

Vezi clasamentul

După profit

#779 din 6.351 companii

Top 12.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.813 din 6.351 companii

Top 28.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.2M lei
Marjă medie
2.8%
Angajați medie
8

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri261K lei vs medie industrie 2.2M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit22.2% vs medie industrie 2.8%

Compania este 7.8× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 8

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare mobilă (CAEN 31) — 2024

Industry size

14.2B

RON revenue

Total companies

6.351

Total employees

48.730

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
VASIRI S.R.L.464K2Fabricare mobilă
LEMNGO TREND S.R.L.466K2Fabricare mobilă
MD PAL CUTTING S.R.L.474K2Fabricare mobilă
SYM-YUL PROD SRL484K2Fabricare mobilă
ELECTROSOUND FURNITURE S.R.L.500K2Fabricare mobilă
CHILLOUT STATION S.R.L.462K2Fabricare mobilă
ECO MOBILA S.R.L.459K2Fabricare mobilă
DIDFLAIER DESIGN SRL464K2Fabricare mobilă
MIRIAM ANGELA MOB S.R.L.458K2Fabricare mobilă
GEOMETRICA MOBILIER S.R.L.457K2Fabricare mobilă

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
22.2%
CA / angajat
231K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 27%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    261K
    Profit net
    102K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la TOP CP MOBILA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricTOP CP MOBILA S.R.L.(you)VASIRI S.R.L.LEMNGO TREND S.R.L.MD PAL CUTTING S.R.L.SYM-YUL PROD SRL
Revenue
261K
464K
466K
474K
484K
Profit
102K
171K
21.4K
3.8K
3.8K
Margin
22,2%
36,9%
4,6%
0,8%
0,8%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “TOP CP MOBILA S.R.L.”.