Revenue

288K

2024

Profit

167K

2024

Employees

2

2024

Margin

57,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

TOP CONT CONSULT SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 288K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #4.039 la cifra de afaceri, #2.671 la profit, #1.830 la număr angajați din 13.452 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 57.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
TOP CONT CONSULT SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 288K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 57.9%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #4.039 la cifra de afaceri, #2.671 la profit, #1.830 la număr angajați din 13.452 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 69) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#4.039 din 13.452 companii

Top 30.0%

Vezi clasamentul

După profit

#2.671 din 13.452 companii

Top 19.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.830 din 13.452 companii

Top 13.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
440K lei
Marjă medie
27.7%
Angajați medie
2

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri288K lei vs medie industrie 440K lei

Compania este 0.7× față de media industriei

Marjă profit57.9% vs medie industrie 27.7%

Compania este 2.1× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 2

Compania este 1.2× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 69) — 2024

Industry size

5.9B

RON revenue

Total companies

13.452

Total employees

23.084

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CONTEXPERT FISC DC SRL294K2Activități profesionale
MEDCONTAB EXPERT SRL284K2Activități profesionale
LYROM CONTEXPERT SRL299K2Activități profesionale
CONFIDENCE ACCOUNTING SERVICE SRL300K2Activități profesionale
GECO-AUDIT SRL278K2Activități profesionale
LARO BILL ACCOUNTING S.R.L.277K2Activități profesionale
FORCE-CONT EXPERT SRL318K2Activități profesionale
TAX SUPPORT EXPERT S.R.L.261K2Activități profesionale
CODRAL CONTA SRL257K2Activități profesionale
FINCO EXPERT SRL329K2Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
57.9%
CA / angajat
145K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 35%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    288K
    Profit net
    167K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la TOP CONT CONSULT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricTOP CONT CONSULT SRL(you)CONTEXPERT FISC DC SRLMEDCONTAB EXPERT SRLLYROM CONTEXPERT SRLCONFIDENCE ACCOUNTING SERVICE SRL
Revenue
288K
294K
284K
299K
300K
Profit
167K
58.2K
116K
19.2K
134K
Margin
57,9%
19,8%
40,7%
6,4%
44,7%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “TOP CONT CONSULT SRL”.