Revenue

931K

2024

Profit

232K

2024

Employees

5

2024

Margin

24,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

TOMA'S OPTIK S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 931K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #295 la cifra de afaceri, #175 la profit, #247 la număr angajați din 888 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
TOMA'S OPTIK S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 931K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 24.9%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #295 la cifra de afaceri, #175 la profit, #247 la număr angajați din 888 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 26) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#295 din 888 companii

Top 33.1%

Vezi clasamentul

După profit

#175 din 888 companii

Top 19.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#247 din 888 companii

Top 27.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
21.3M lei
Marjă medie
3.8%
Angajați medie
37

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri931K lei vs medie industrie 21.3M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit24.9% vs medie industrie 3.8%

Compania este 6.6× față de media industriei

Angajați5 vs medie industrie 37

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 26) — 2024

Industry size

18.9B

RON revenue

Total companies

888

Total employees

32.564

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
GENERAL ELECTRO SRL897K5Fabricare
ELECTROMECANICA OP S.R.L.904K5Fabricare
DIGILOG SOLUTION S.R.L.868K5Fabricare
QUIKTEL - 95 S.R.L.851K4Fabricare
ELEGREEN TECH S.R.L.719K5Fabricare
VISION EXPERT OPTIC SRL774K4Fabricare
RAELECTRONICS S.R.L.950K3Fabricare
XTRATECRO SRL1M4Fabricare
ELECTROSID SYSTEM SRL1.2M4Fabricare
UNITATEA NEW PRODUCTS S.R.L.947K7Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
24.9%
CA / angajat
187K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 18%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    931K
    Profit net
    232K
    Angajați
    5

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la TOMA'S OPTIK S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricTOMA'S OPTIK S.R.L.(you)GENERAL ELECTRO SRLELECTROMECANICA OP S.R.L.DIGILOG SOLUTION S.R.L.QUIKTEL - 95 S.R.L.
Revenue
931K
897K
904K
868K
851K
Profit
232K
139K
107K
66.5K
155K
Margin
24,9%
15,5%
11,9%
7,7%
18,3%
Employees
5
5
5
5
4
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “TOMA'S OPTIK S.R.L.”.