TOLERANT PROD S.R.L.
Revenue
179K
2024
Profit
3.2K
2024
Employees
1
2024
Margin
1,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TOLERANT PROD S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 179K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #4.810 la cifra de afaceri, #4.695 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TOLERANT PROD S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 179K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #4.810 la cifra de afaceri, #4.695 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AUTOKEY CODING S.R.L. | 188K | 1 | Fabricare |
| CEAP� CONSTANTIN METAL MECANICA S.R.L. | 211K | 1 | Fabricare |
| TEONA EXPRESS S.R.L. | 184K | 1 | Fabricare |
| ANARHISTEEL S.R.L. | 183K | 1 | Fabricare |
| TRANSILVANIA WELDING S.R.L. | 183K | 1 | Fabricare |
| MECHANICAL ENGINEERING INOVATIONS GROUP S.R.L. | 184K | 1 | Fabricare |
| D & G ART SUDUR� S.R.L. | 184K | 1 | Fabricare |
| LA NEA BEN S.R.L. | 184K | 1 | Fabricare |
| FERGIEL ROUTE S.R.L. | 183K | 1 | Fabricare |
| MATRIS MAKY S.R.L. | 183K | 1 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VALCEA
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.7%
- CA / angajat
- 184K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 45%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 179K
- Profit net
- 3.2K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 179K | 3.2K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TOLERANT PROD S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TOLERANT PROD S.R.L.(current)
- Revenue
- 179K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.2K
- Rank RO
- #401.467
- AUTOKEY CODING S.R.L.
- Revenue
- 188K
- Employees
- 1
- Profit
- 43.7K
- Rank RO
- #397.489
- CEAP� CONSTANTIN METAL MECANICA S.R.L.
- Revenue
- 211K
- Employees
- 1
- Profit
- 36.9K
- Rank RO
- #377.958
- TEONA EXPRESS S.R.L.
- Revenue
- 184K
- Employees
- 1
- Profit
- -43.5K
- Rank RO
- #401.312
- ANARHISTEEL S.R.L.
- Revenue
- 183K
- Employees
- 1
- Profit
- 1.9K
- Rank RO
- #401.653
- TRANSILVANIA WELDING S.R.L.
- Revenue
- 183K
- Employees
- 1
- Profit
- 10.9K
- Rank RO
- #401.671
- MECHANICAL ENGINEERING INOVATIONS GROUP S.R.L.
- Revenue
- 184K
- Employees
- 1
- Profit
- 25.5K
- Rank RO
- #401.233
- D & G ART SUDUR� S.R.L.
- Revenue
- 184K
- Employees
- 1
- Profit
- 51.6K
- Rank RO
- #401.185
- LA NEA BEN S.R.L.
- Revenue
- 184K
- Employees
- 1
- Profit
- -17K
- Rank RO
- #401.179
- FERGIEL ROUTE S.R.L.
- Revenue
- 183K
- Employees
- 1
- Profit
- -52.4K
- Rank RO
- #401.871
- MATRIS MAKY S.R.L.
- Revenue
- 183K
- Employees
- 1
- Profit
- 55.6K
- Rank RO
- #401.915
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TOLERANT PROD S.R.L.(current) | 179K | 1 | 3.2K | #401.467 |
| AUTOKEY CODING S.R.L. | 188K | 1 | 43.7K | #397.489 |
| CEAP� CONSTANTIN METAL MECANICA S.R.L. | 211K | 1 | 36.9K | #377.958 |
| TEONA EXPRESS S.R.L. | 184K | 1 | -43.5K | #401.312 |
| ANARHISTEEL S.R.L. | 183K | 1 | 1.9K | #401.653 |
| TRANSILVANIA WELDING S.R.L. | 183K | 1 | 10.9K | #401.671 |
| MECHANICAL ENGINEERING INOVATIONS GROUP S.R.L. | 184K | 1 | 25.5K | #401.233 |
| D & G ART SUDUR� S.R.L. | 184K | 1 | 51.6K | #401.185 |
| LA NEA BEN S.R.L. | 184K | 1 | -17K | #401.179 |
| FERGIEL ROUTE S.R.L. | 183K | 1 | -52.4K | #401.871 |
| MATRIS MAKY S.R.L. | 183K | 1 | 55.6K | #401.915 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TOLERANT PROD S.R.L.(you) | AUTOKEY CODING S.R.L. | CEAP� CONSTANTIN METAL MECANICA S.R.L. | TEONA EXPRESS S.R.L. | ANARHISTEEL S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 179K | 188K | 211K | 184K | 183K |
| Profit | 3.2K | 43.7K | 36.9K | -43.5K | 1.9K |
| Margin | 1,7% | 23,2% | 17,5% | -23,7% | 1,0% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TOLERANT PROD S.R.L.”.