TMC AGROFARM SRL
Revenue
2.7M
2024
Profit
-1.2M
2024
Employees
6
2024
Margin
-34,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TMC AGROFARM SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #3.066 la cifra de afaceri, #20.778 la profit, #2.637 la număr angajați din 21.135 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TMC AGROFARM SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -34.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #3.066 la cifra de afaceri, #20.778 la profit, #2.637 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este -11.3× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AGRI IANCU S.R.L. | 3.4M | 6 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| BIO FARM CRUCEA SRL | 3.7M | 6 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CISAGRO SRL | 3.9M | 6 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO DIMAS SRL | 3.9M | 6 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROZOO COMPANY SRL | 4M | 6 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AVOSEM S.R.L. | 3.5M | 6 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MARFADIV SRL | 3.6M | 6 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| LEGO - FUNGHI GRUP SRL | 3.5M | 6 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CERBUL CARPATIN FOREST SRL | 3.5M | 6 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ARCOTOP SRL | 3.6M | 6 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -34.5%
- CA / angajat
- 591K
- Scor risc (0–100)
- 67
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.7M
- Profit net
- -1.2M
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.7M | -1.2M | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TMC AGROFARM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TMC AGROFARM SRL(current)
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 6
- Profit
- -1.2M
- Rank RO
- #60.418
- AGRI IANCU S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 112K
- Rank RO
- #62.193
- BIO FARM CRUCEA SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 6
- Profit
- -406K
- Rank RO
- #58.084
- CISAGRO SRL
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 990K
- Rank RO
- #56.740
- AGRO DIMAS SRL
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 65K
- Rank RO
- #56.380
- AGROZOO COMPANY SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 6
- Profit
- 212K
- Rank RO
- #55.410
- AVOSEM S.R.L.
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 173K
- Rank RO
- #60.450
- MARFADIV SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 259K
- Rank RO
- #60.352
- LEGO - FUNGHI GRUP SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 222K
- Rank RO
- #60.491
- CERBUL CARPATIN FOREST SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 29.3K
- Rank RO
- #60.512
- ARCOTOP SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 6
- Profit
- -1.5M
- Rank RO
- #60.270
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TMC AGROFARM SRL(current) | 2.7M | 6 | -1.2M | #60.418 |
| AGRI IANCU S.R.L. | 3.4M | 6 | 112K | #62.193 |
| BIO FARM CRUCEA SRL | 3.7M | 6 | -406K | #58.084 |
| CISAGRO SRL | 3.9M | 6 | 990K | #56.740 |
| AGRO DIMAS SRL | 3.9M | 6 | 65K | #56.380 |
| AGROZOO COMPANY SRL | 4M | 6 | 212K | #55.410 |
| AVOSEM S.R.L. | 3.5M | 6 | 173K | #60.450 |
| MARFADIV SRL | 3.6M | 6 | 259K | #60.352 |
| LEGO - FUNGHI GRUP SRL | 3.5M | 6 | 222K | #60.491 |
| CERBUL CARPATIN FOREST SRL | 3.5M | 6 | 29.3K | #60.512 |
| ARCOTOP SRL | 3.6M | 6 | -1.5M | #60.270 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TMC AGROFARM SRL(you) | AGRI IANCU S.R.L. | BIO FARM CRUCEA SRL | CISAGRO SRL | AGRO DIMAS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.7M | 3.4M | 3.7M | 3.9M | 3.9M |
| Profit | -1.2M | 112K | -406K | 990K | 65K |
| Margin | -34,5% | 3,3% | -10,9% | 25,7% | 1,7% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TMC AGROFARM SRL”.