TISZA GAME SRL
Revenue
63.6M
2024
Profit
1.5M
2024
Employees
72
2024
Margin
2,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TISZA GAME SRL este o companie mare din sectorul Jocuri de noroc și pariuri, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 63.6M lei (date 2024). În industria de Jocuri de noroc și pariuri (România), compania este #53 la cifra de afaceri, #80 la profit, #65 la număr angajați din 495 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TISZA GAME SRL este o companie mare din sectorul Jocuri de noroc și pariuri, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 63.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Jocuri de noroc și pariuri (România), compania este #53 la cifra de afaceri, #80 la profit, #65 la număr angajați din 495 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Jocuri de noroc și pariuri (CAEN 92) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 32.8M lei
- Marjă medie
- 8.6%
- Angajați medie
- 43
Companie vs medie industrie
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Industry intelligence
Jocuri de noroc și pariuri (CAEN 92) — 2024
Industry size
16.2B
RON revenue
Total companies
495
Total employees
21.532
Industry growth
—
YoY
Top companies
- MJP INTERACTIVE LTD ST. JULIANS SUCURSALA BUCURE�TI3.3B
- KAIZEN GAMING INTERNATIONAL LIMITED-SEDIU PERMANENT DESEMNAT687M
- SUPERBET BETTING & GAMING S.A.667M
- INTERGAME SELECT S.R.L.535M
- MAX BET SRL466M
- HATTRICK-PSK D.O.O.-SEDIU PERMANENT DESEMNAT380M
- BABACO GAMES S.R.L.339M
- CROWD ENTERTAINMENT LIMITED-SEDIU PERMANENT DESEMNAT304M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AMPERA GAMES SRL | 61M | 55 | Jocuri de noroc și pariuri |
| NEIDAN S.R.L. | 47.2M | 66 | Jocuri de noroc și pariuri |
| THE JACK S.R.L. | 44.9M | 67 | Jocuri de noroc și pariuri |
| ANDREI GAMES SRL | 43.1M | 65 | Jocuri de noroc și pariuri |
| GAMES INTERNATIONAL SLOT MACHINE S.R.L. | 58.8M | 114 | Jocuri de noroc și pariuri |
| NIKO GROUP COM SRL | 54.3M | 103 | Jocuri de noroc și pariuri |
| CLUB KING S.R.L. | 104M | 77 | Jocuri de noroc și pariuri |
| NAGRA GAMING SRL | 67.2M | 126 | Jocuri de noroc și pariuri |
| BEROE GAMES SRL | 33.8M | 73 | Jocuri de noroc și pariuri |
| NOVO VLTECH SOLUTIONS SRL | 91.1M | 88 | Jocuri de noroc și pariuri |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 92)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.3%
- CA / angajat
- 884K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 63.6M
- Profit net
- 1.5M
- Angajați
- 72
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 63.6M | 1.5M | 72 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TISZA GAME SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TISZA GAME SRL(current)
- Revenue
- 63.6M
- Employees
- 72
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #4.988
- AMPERA GAMES SRL
- Revenue
- 61M
- Employees
- 55
- Profit
- -1.5M
- Rank RO
- #5.219
- NEIDAN S.R.L.
- Revenue
- 47.2M
- Employees
- 66
- Profit
- 14.3M
- Rank RO
- #6.699
- THE JACK S.R.L.
- Revenue
- 44.9M
- Employees
- 67
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #7.021
- ANDREI GAMES SRL
- Revenue
- 43.1M
- Employees
- 65
- Profit
- 7M
- Rank RO
- #7.292
- GAMES INTERNATIONAL SLOT MACHINE S.R.L.
- Revenue
- 58.8M
- Employees
- 114
- Profit
- 3.1M
- Rank RO
- #5.396
- NIKO GROUP COM SRL
- Revenue
- 54.3M
- Employees
- 103
- Profit
- -2.7M
- Rank RO
- #5.834
- CLUB KING S.R.L.
- Revenue
- 104M
- Employees
- 77
- Profit
- -4.2M
- Rank RO
- #3.083
- NAGRA GAMING SRL
- Revenue
- 67.2M
- Employees
- 126
- Profit
- 7M
- Rank RO
- #4.735
- BEROE GAMES SRL
- Revenue
- 33.8M
- Employees
- 73
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #9.103
- NOVO VLTECH SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 91.1M
- Employees
- 88
- Profit
- 7M
- Rank RO
- #3.537
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TISZA GAME SRL(current) | 63.6M | 72 | 1.5M | #4.988 |
| AMPERA GAMES SRL | 61M | 55 | -1.5M | #5.219 |
| NEIDAN S.R.L. | 47.2M | 66 | 14.3M | #6.699 |
| THE JACK S.R.L. | 44.9M | 67 | 2.8M | #7.021 |
| ANDREI GAMES SRL | 43.1M | 65 | 7M | #7.292 |
| GAMES INTERNATIONAL SLOT MACHINE S.R.L. | 58.8M | 114 | 3.1M | #5.396 |
| NIKO GROUP COM SRL | 54.3M | 103 | -2.7M | #5.834 |
| CLUB KING S.R.L. | 104M | 77 | -4.2M | #3.083 |
| NAGRA GAMING SRL | 67.2M | 126 | 7M | #4.735 |
| BEROE GAMES SRL | 33.8M | 73 | 1.9M | #9.103 |
| NOVO VLTECH SOLUTIONS SRL | 91.1M | 88 | 7M | #3.537 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TISZA GAME SRL(you) | AMPERA GAMES SRL | NEIDAN S.R.L. | THE JACK S.R.L. | ANDREI GAMES SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 63.6M | 61M | 47.2M | 44.9M | 43.1M |
| Profit | 1.5M | -1.5M | 14.3M | 2.8M | 7M |
| Margin | 2,3% | -2,4% | 30,4% | 6,2% | 16,3% |
| Employees | 72 | 55 | 66 | 67 | 65 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TISZA GAME SRL”.