TINTA AUTO BEST SRL
Revenue
818K
2024
Profit
6.4K
2024
Employees
3
2024
Margin
0,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TINTA AUTO BEST SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 818K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #6.568 la cifra de afaceri, #12.477 la profit, #4.779 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TINTA AUTO BEST SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 818K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #6.568 la cifra de afaceri, #12.477 la profit, #4.779 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EXCALIBUR AUTO SERVICE SRL | 909K | 3 | Comerț en-gros |
| MASTERS INDIVIDUAL S.R.L. | 832K | 3 | Comerț en-gros |
| VAFLO DISTRIBUTION SRL | 831K | 3 | Comerț en-gros |
| TRAILER SHOP SRL | 835K | 3 | Comerț en-gros |
| FIX&GO CAR SERVICE S.R.L. | 829K | 3 | Comerț en-gros |
| SECOMP AUTOPAINT S.R.L. | 836K | 3 | Comerț en-gros |
| NORDSERVICE GPL EXPERT SRL | 827K | 3 | Comerț en-gros |
| DON GARAGE CENTER S.R.L. | 837K | 3 | Comerț en-gros |
| NADMIN COM SRL | 837K | 3 | Comerț en-gros |
| NISTOR TOTAL SERVICE S.R.L. | 827K | 3 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.8%
- CA / angajat
- 277K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 19%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 818K
- Profit net
- 6.4K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 818K | 6.4K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 45)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TINTA AUTO BEST SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TINTA AUTO BEST SRL(current)
- Revenue
- 818K
- Employees
- 3
- Profit
- 6.4K
- Rank RO
- #171.183
- EXCALIBUR AUTO SERVICE SRL
- Revenue
- 909K
- Employees
- 3
- Profit
- 63.9K
- Rank RO
- #162.271
- MASTERS INDIVIDUAL S.R.L.
- Revenue
- 832K
- Employees
- 3
- Profit
- -576K
- Rank RO
- #171.179
- VAFLO DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 831K
- Employees
- 3
- Profit
- 50.5K
- Rank RO
- #171.367
- TRAILER SHOP SRL
- Revenue
- 835K
- Employees
- 3
- Profit
- 6.6K
- Rank RO
- #170.816
- FIX&GO CAR SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 829K
- Employees
- 3
- Profit
- 34K
- Rank RO
- #171.544
- SECOMP AUTOPAINT S.R.L.
- Revenue
- 836K
- Employees
- 3
- Profit
- 174K
- Rank RO
- #170.696
- NORDSERVICE GPL EXPERT SRL
- Revenue
- 827K
- Employees
- 3
- Profit
- 719 lei
- Rank RO
- #171.768
- DON GARAGE CENTER S.R.L.
- Revenue
- 837K
- Employees
- 3
- Profit
- 32.4K
- Rank RO
- #170.568
- NADMIN COM SRL
- Revenue
- 837K
- Employees
- 3
- Profit
- 26.4K
- Rank RO
- #170.563
- NISTOR TOTAL SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 827K
- Employees
- 3
- Profit
- 22.5K
- Rank RO
- #171.842
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TINTA AUTO BEST SRL(current) | 818K | 3 | 6.4K | #171.183 |
| EXCALIBUR AUTO SERVICE SRL | 909K | 3 | 63.9K | #162.271 |
| MASTERS INDIVIDUAL S.R.L. | 832K | 3 | -576K | #171.179 |
| VAFLO DISTRIBUTION SRL | 831K | 3 | 50.5K | #171.367 |
| TRAILER SHOP SRL | 835K | 3 | 6.6K | #170.816 |
| FIX&GO CAR SERVICE S.R.L. | 829K | 3 | 34K | #171.544 |
| SECOMP AUTOPAINT S.R.L. | 836K | 3 | 174K | #170.696 |
| NORDSERVICE GPL EXPERT SRL | 827K | 3 | 719 lei | #171.768 |
| DON GARAGE CENTER S.R.L. | 837K | 3 | 32.4K | #170.568 |
| NADMIN COM SRL | 837K | 3 | 26.4K | #170.563 |
| NISTOR TOTAL SERVICE S.R.L. | 827K | 3 | 22.5K | #171.842 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TINTA AUTO BEST SRL(you) | EXCALIBUR AUTO SERVICE SRL | MASTERS INDIVIDUAL S.R.L. | VAFLO DISTRIBUTION SRL | TRAILER SHOP SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 818K | 909K | 832K | 831K | 835K |
| Profit | 6.4K | 63.9K | -576K | 50.5K | 6.6K |
| Margin | 0,8% | 7,0% | -69,2% | 6,1% | 0,8% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TINTA AUTO BEST SRL”.