TIGTRONIC IMPEX SRL
Revenue
625K
2024
Profit
26.2K
2024
Employees
—
2024
Margin
4,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TIGTRONIC IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 625K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #3.003 la cifra de afaceri, #3.500 la profit, #6.618 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TIGTRONIC IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 625K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #3.003 la cifra de afaceri, #3.500 la profit, #6.618 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| KONFEC�II&KONSTRUC�II S.R.L. | 574K | 1 | Fabricare |
| INNOCOREX S.R.L. | 562K | 1 | Fabricare |
| METALDESIGN URBANSTYLE SRL | 623K | 1 | Fabricare |
| GP EXPORTDISTRIBUTIONS S.R.L. | 622K | 1 | Fabricare |
| ATELIERELE DOGARU S.R.L. | 622K | 1 | Fabricare |
| SAME FIERO S.R.L. | 627K | 1 | Fabricare |
| SIFA GRUP S.R.L. | 721K | 1 | Fabricare |
| ALCON METAL DESIGN SRL | 621K | 1 | Fabricare |
| RAIORA GALMET S.R.L. | 722K | 1 | Fabricare |
| TEHNIC PROFIL CONSTRUCT SRL | 629K | 1 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.2%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 625K
- Profit net
- 26.2K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 625K | 26.2K | — |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TIGTRONIC IMPEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TIGTRONIC IMPEX SRL(current)
- Revenue
- 625K
- Employees
- 0
- Profit
- 26.2K
- Rank RO
- #202.282
- KONFEC�II&KONSTRUC�II S.R.L.
- Revenue
- 574K
- Employees
- 1
- Profit
- 12.1K
- Rank RO
- #212.218
- INNOCOREX S.R.L.
- Revenue
- 562K
- Employees
- 1
- Profit
- 35.2K
- Rank RO
- #214.660
- METALDESIGN URBANSTYLE SRL
- Revenue
- 623K
- Employees
- 1
- Profit
- 170K
- Rank RO
- #202.569
- GP EXPORTDISTRIBUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 622K
- Employees
- 1
- Profit
- 411K
- Rank RO
- #202.700
- ATELIERELE DOGARU S.R.L.
- Revenue
- 622K
- Employees
- 1
- Profit
- 331K
- Rank RO
- #202.811
- SAME FIERO S.R.L.
- Revenue
- 627K
- Employees
- 1
- Profit
- 102K
- Rank RO
- #201.771
- SIFA GRUP S.R.L.
- Revenue
- 721K
- Employees
- 1
- Profit
- 85.9K
- Rank RO
- #186.150
- ALCON METAL DESIGN SRL
- Revenue
- 621K
- Employees
- 1
- Profit
- 120K
- Rank RO
- #202.911
- RAIORA GALMET S.R.L.
- Revenue
- 722K
- Employees
- 1
- Profit
- 75.4K
- Rank RO
- #186.047
- TEHNIC PROFIL CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 629K
- Employees
- 1
- Profit
- -46.4K
- Rank RO
- #201.429
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TIGTRONIC IMPEX SRL(current) | 625K | 0 | 26.2K | #202.282 |
| KONFEC�II&KONSTRUC�II S.R.L. | 574K | 1 | 12.1K | #212.218 |
| INNOCOREX S.R.L. | 562K | 1 | 35.2K | #214.660 |
| METALDESIGN URBANSTYLE SRL | 623K | 1 | 170K | #202.569 |
| GP EXPORTDISTRIBUTIONS S.R.L. | 622K | 1 | 411K | #202.700 |
| ATELIERELE DOGARU S.R.L. | 622K | 1 | 331K | #202.811 |
| SAME FIERO S.R.L. | 627K | 1 | 102K | #201.771 |
| SIFA GRUP S.R.L. | 721K | 1 | 85.9K | #186.150 |
| ALCON METAL DESIGN SRL | 621K | 1 | 120K | #202.911 |
| RAIORA GALMET S.R.L. | 722K | 1 | 75.4K | #186.047 |
| TEHNIC PROFIL CONSTRUCT SRL | 629K | 1 | -46.4K | #201.429 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TIGTRONIC IMPEX SRL(you) | KONFEC�II&KONSTRUC�II S.R.L. | INNOCOREX S.R.L. | METALDESIGN URBANSTYLE SRL | GP EXPORTDISTRIBUTIONS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 625K | 574K | 562K | 623K | 622K |
| Profit | 26.2K | 12.1K | 35.2K | 170K | 411K |
| Margin | 4,2% | 2,1% | 6,3% | 27,3% | 66,0% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TIGTRONIC IMPEX SRL”.