TIGO AUTORULATE S.R.L.
Revenue
10.5M
2024
Profit
257K
2024
Employees
5
2024
Margin
2,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TIGO AUTORULATE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 10.5M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #757 la cifra de afaceri, #2.221 la profit, #2.904 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TIGO AUTORULATE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 10.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #757 la cifra de afaceri, #2.221 la profit, #2.904 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 3.2× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SKYTRANSAUTO SRL | 10M | 5 | Comerț en-gros |
| AUTO PLAZA BUCURESTI S.R.L. | 9.8M | 5 | Comerț en-gros |
| TI SUEROM AUTO S.R.L. | 11.7M | 5 | Comerț en-gros |
| SER MOTO SRL | 9.5M | 5 | Comerț en-gros |
| ALD AUTOLAND SRL | 11.9M | 5 | Comerț en-gros |
| AUTOMOTIVE RETAIL S.R.L. | 9.4M | 5 | Comerț en-gros |
| SCHUMOTO SRL | 12M | 5 | Comerț en-gros |
| HITOCARS S.R.L. | 12M | 5 | Comerț en-gros |
| FANTRICOM SRL | 9M | 5 | Comerț en-gros |
| GCC ACORD COSTA GRUP S.R.L. | 8.8M | 5 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.4%
- CA / angajat
- 2.1M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 10.5M
- Profit net
- 257K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 10.5M | 257K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 45)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TIGO AUTORULATE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TIGO AUTORULATE S.R.L.(current)
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 257K
- Rank RO
- #24.861
- SKYTRANSAUTO SRL
- Revenue
- 10M
- Employees
- 5
- Profit
- 825K
- Rank RO
- #25.929
- AUTO PLAZA BUCURESTI S.R.L.
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 107K
- Rank RO
- #26.339
- TI SUEROM AUTO S.R.L.
- Revenue
- 11.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #22.990
- SER MOTO SRL
- Revenue
- 9.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 294K
- Rank RO
- #27.148
- ALD AUTOLAND SRL
- Revenue
- 11.9M
- Employees
- 5
- Profit
- 217K
- Rank RO
- #22.605
- AUTOMOTIVE RETAIL S.R.L.
- Revenue
- 9.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 422K
- Rank RO
- #27.417
- SCHUMOTO SRL
- Revenue
- 12M
- Employees
- 5
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #22.433
- HITOCARS S.R.L.
- Revenue
- 12M
- Employees
- 5
- Profit
- 114K
- Rank RO
- #22.430
- FANTRICOM SRL
- Revenue
- 9M
- Employees
- 5
- Profit
- 418K
- Rank RO
- #28.439
- GCC ACORD COSTA GRUP S.R.L.
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 88.5K
- Rank RO
- #28.805
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TIGO AUTORULATE S.R.L.(current) | 10.5M | 5 | 257K | #24.861 |
| SKYTRANSAUTO SRL | 10M | 5 | 825K | #25.929 |
| AUTO PLAZA BUCURESTI S.R.L. | 9.8M | 5 | 107K | #26.339 |
| TI SUEROM AUTO S.R.L. | 11.7M | 5 | 2M | #22.990 |
| SER MOTO SRL | 9.5M | 5 | 294K | #27.148 |
| ALD AUTOLAND SRL | 11.9M | 5 | 217K | #22.605 |
| AUTOMOTIVE RETAIL S.R.L. | 9.4M | 5 | 422K | #27.417 |
| SCHUMOTO SRL | 12M | 5 | 1.1M | #22.433 |
| HITOCARS S.R.L. | 12M | 5 | 114K | #22.430 |
| FANTRICOM SRL | 9M | 5 | 418K | #28.439 |
| GCC ACORD COSTA GRUP S.R.L. | 8.8M | 5 | 88.5K | #28.805 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TIGO AUTORULATE S.R.L.(you) | SKYTRANSAUTO SRL | AUTO PLAZA BUCURESTI S.R.L. | TI SUEROM AUTO S.R.L. | SER MOTO SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 10.5M | 10M | 9.8M | 11.7M | 9.5M |
| Profit | 257K | 825K | 107K | 2M | 294K |
| Margin | 2,4% | 8,2% | 1,1% | 16,8% | 3,1% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TIGO AUTORULATE S.R.L.”.