TIBGAZ S.R.L.
Revenue
862K
2024
Profit
87.3K
2024
Employees
3
2024
Margin
8,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TIBGAZ S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 862K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #5.659 la cifra de afaceri, #4.751 la profit, #4.779 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TIBGAZ S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 862K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #5.659 la cifra de afaceri, #4.751 la profit, #4.779 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AGRO INDUSTRIAL PART SRL | 1M | 3 | Comerț en-gros |
| STEFIDOM S.R.L. | 1.1M | 3 | Comerț en-gros |
| AUTOROMAN SERVICE SRL | 955K | 3 | Comerț en-gros |
| FDN CARS S.R.L. | 935K | 3 | Comerț en-gros |
| CAR MAC SERVICE SRL | 912K | 3 | Comerț en-gros |
| COSIMARIO VENDING SRL | 1.2M | 3 | Comerț en-gros |
| ALISA �I CORNEL AUTO SRL | 1M | 3 | Comerț en-gros |
| NDS STEERING S.R.L. | 1M | 3 | Comerț en-gros |
| TEHNOPARTS ELEMENTS S.R.L. | 1M | 3 | Comerț en-gros |
| GEKAPA PROFESSIONAL S.R.L. | 1M | 3 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.4%
- CA / angajat
- 348K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 17%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 862K
- Profit net
- 87.3K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 862K | 87.3K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TIBGAZ S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TIBGAZ S.R.L.(current)
- Revenue
- 862K
- Employees
- 3
- Profit
- 87.3K
- Rank RO
- #149.068
- AGRO INDUSTRIAL PART SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 3
- Profit
- 4.1K
- Rank RO
- #152.019
- STEFIDOM S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 7.1K
- Rank RO
- #144.299
- AUTOROMAN SERVICE SRL
- Revenue
- 955K
- Employees
- 3
- Profit
- 1.3K
- Rank RO
- #157.494
- FDN CARS S.R.L.
- Revenue
- 935K
- Employees
- 3
- Profit
- 11.2K
- Rank RO
- #159.552
- CAR MAC SERVICE SRL
- Revenue
- 912K
- Employees
- 3
- Profit
- 33.1K
- Rank RO
- #161.966
- COSIMARIO VENDING SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 3
- Profit
- 114K
- Rank RO
- #136.011
- ALISA �I CORNEL AUTO SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 3
- Profit
- -18.7K
- Rank RO
- #149.075
- NDS STEERING S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 3
- Profit
- 91.8K
- Rank RO
- #149.030
- TEHNOPARTS ELEMENTS S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 3
- Profit
- 61.7K
- Rank RO
- #149.144
- GEKAPA PROFESSIONAL S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 3
- Profit
- 478K
- Rank RO
- #149.215
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TIBGAZ S.R.L.(current) | 862K | 3 | 87.3K | #149.068 |
| AGRO INDUSTRIAL PART SRL | 1M | 3 | 4.1K | #152.019 |
| STEFIDOM S.R.L. | 1.1M | 3 | 7.1K | #144.299 |
| AUTOROMAN SERVICE SRL | 955K | 3 | 1.3K | #157.494 |
| FDN CARS S.R.L. | 935K | 3 | 11.2K | #159.552 |
| CAR MAC SERVICE SRL | 912K | 3 | 33.1K | #161.966 |
| COSIMARIO VENDING SRL | 1.2M | 3 | 114K | #136.011 |
| ALISA �I CORNEL AUTO SRL | 1M | 3 | -18.7K | #149.075 |
| NDS STEERING S.R.L. | 1M | 3 | 91.8K | #149.030 |
| TEHNOPARTS ELEMENTS S.R.L. | 1M | 3 | 61.7K | #149.144 |
| GEKAPA PROFESSIONAL S.R.L. | 1M | 3 | 478K | #149.215 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TIBGAZ S.R.L.(you) | AGRO INDUSTRIAL PART SRL | STEFIDOM S.R.L. | AUTOROMAN SERVICE SRL | FDN CARS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 862K | 1M | 1.1M | 955K | 935K |
| Profit | 87.3K | 4.1K | 7.1K | 1.3K | 11.2K |
| Margin | 8,4% | 0,4% | 0,6% | 0,1% | 1,2% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TIBGAZ S.R.L.”.