TIBCONSTRUCT SRL
Revenue
3.7M
2024
Profit
9.6K
2024
Employees
13
2024
Margin
0,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TIBCONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 3.7M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.409 la cifra de afaceri, #18.418 la profit, #1.982 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TIBCONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 3.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #2.409 la cifra de afaceri, #18.418 la profit, #1.982 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 2.6× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 3.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| M.D.A. SMART INSTAL S.R.L. | 3.7M | 14 | Construcții |
| 66 PRO S.R.L. | 4M | 12 | Construcții |
| GAMA COMPANY IMPEXP S.R.L. | 3.8M | 13 | Construcții |
| INIC SRL | 3.8M | 13 | Construcții |
| SINAI COMIMPEX S.R.L. | 3.8M | 13 | Construcții |
| E.G.V. INSTAL S.R.L. | 3.8M | 13 | Construcții |
| MTS INSTAL S.R.L. | 3.9M | 13 | Construcții |
| COMENERG S.R.L. | 3.7M | 13 | Construcții |
| EXCELL IMPEX SRL | 3.6M | 13 | Construcții |
| GB-INSTAL HVAC SRL | 3.6M | 13 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.3%
- CA / angajat
- 289K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.7M
- Profit net
- 9.6K
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.7M | 9.6K | 13 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TIBCONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TIBCONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 13
- Profit
- 9.6K
- Rank RO
- #57.765
- M.D.A. SMART INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 14
- Profit
- 384K
- Rank RO
- #58.334
- 66 PRO S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 12
- Profit
- 16.5K
- Rank RO
- #55.290
- GAMA COMPANY IMPEXP S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 777K
- Rank RO
- #57.319
- INIC SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 147K
- Rank RO
- #57.314
- SINAI COMIMPEX S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 56.4K
- Rank RO
- #56.887
- E.G.V. INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 20K
- Rank RO
- #56.869
- MTS INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 237K
- Rank RO
- #56.716
- COMENERG S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 13
- Profit
- 526K
- Rank RO
- #58.931
- EXCELL IMPEX SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 300K
- Rank RO
- #59.347
- GB-INSTAL HVAC SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 305K
- Rank RO
- #59.724
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TIBCONSTRUCT SRL(current) | 3.7M | 13 | 9.6K | #57.765 |
| M.D.A. SMART INSTAL S.R.L. | 3.7M | 14 | 384K | #58.334 |
| 66 PRO S.R.L. | 4M | 12 | 16.5K | #55.290 |
| GAMA COMPANY IMPEXP S.R.L. | 3.8M | 13 | 777K | #57.319 |
| INIC SRL | 3.8M | 13 | 147K | #57.314 |
| SINAI COMIMPEX S.R.L. | 3.8M | 13 | 56.4K | #56.887 |
| E.G.V. INSTAL S.R.L. | 3.8M | 13 | 20K | #56.869 |
| MTS INSTAL S.R.L. | 3.9M | 13 | 237K | #56.716 |
| COMENERG S.R.L. | 3.7M | 13 | 526K | #58.931 |
| EXCELL IMPEX SRL | 3.6M | 13 | 300K | #59.347 |
| GB-INSTAL HVAC SRL | 3.6M | 13 | 305K | #59.724 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TIBCONSTRUCT SRL(you) | M.D.A. SMART INSTAL S.R.L. | 66 PRO S.R.L. | GAMA COMPANY IMPEXP S.R.L. | INIC SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.7M | 3.7M | 4M | 3.8M | 3.8M |
| Profit | 9.6K | 384K | 16.5K | 777K | 147K |
| Margin | 0,3% | 10,3% | 0,4% | 20,4% | 3,9% |
| Employees | 13 | 14 | 12 | 13 | 13 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TIBCONSTRUCT SRL”.