TGI SRL
Revenue
764K
2024
Profit
-1.2M
2024
Employees
8
2024
Margin
-117,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TGI SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 764K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #7.307 la cifra de afaceri, #39.483 la profit, #3.407 la număr angajați din 39.568 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TGI SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 764K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -117.7%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #7.307 la cifra de afaceri, #39.483 la profit, #3.407 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este -10.5× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NOVA VSV INSTAL S.R.L. | 1.1M | 8 | Construcții |
| MAINTANANCE UNIT S.R.L. | 864K | 8 | Construcții |
| Z LINE S.R.L. | 985K | 8 | Construcții |
| BABYNAV CONSTRUCT S.R.L. | 976K | 8 | Construcții |
| INSTAL ELECTROCLIMA S.R.L. | 972K | 8 | Construcții |
| PACO CONSTRUCT GROUP SRL | 998K | 8 | Construcții |
| MOLDOTEAM SANITERM S.R.L. | 1M | 8 | Construcții |
| VENTSYS ENGINEERING S.R.L. | 1M | 8 | Construcții |
| T & A CONSTRUCT S.R.L. | 960K | 8 | Construcții |
| IULIAN TERMO GAZ S.R.L. | 958K | 8 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SALAJ
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -117.7%
- CA / angajat
- 123K
- Scor risc (0–100)
- 100
- Percentil piață (CA)
- Top 17%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 764K
- Profit net
- -1.2M
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 764K | -1.2M | 8 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TGI SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TGI SRL(current)
- Revenue
- 764K
- Employees
- 8
- Profit
- -1.2M
- Rank RO
- #154.547
- NOVA VSV INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 149K
- Rank RO
- #142.949
- MAINTANANCE UNIT S.R.L.
- Revenue
- 864K
- Employees
- 8
- Profit
- 58.9K
- Rank RO
- #167.397
- Z LINE S.R.L.
- Revenue
- 985K
- Employees
- 8
- Profit
- 80.3K
- Rank RO
- #154.574
- BABYNAV CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 976K
- Employees
- 8
- Profit
- 12.6K
- Rank RO
- #155.429
- INSTAL ELECTROCLIMA S.R.L.
- Revenue
- 972K
- Employees
- 8
- Profit
- -529K
- Rank RO
- #155.781
- PACO CONSTRUCT GROUP SRL
- Revenue
- 998K
- Employees
- 8
- Profit
- -142K
- Rank RO
- #153.235
- MOLDOTEAM SANITERM S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 8
- Profit
- 187K
- Rank RO
- #152.370
- VENTSYS ENGINEERING S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 8
- Profit
- 72.5K
- Rank RO
- #152.041
- T & A CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 960K
- Employees
- 8
- Profit
- 16.1K
- Rank RO
- #157.017
- IULIAN TERMO GAZ S.R.L.
- Revenue
- 958K
- Employees
- 8
- Profit
- -180K
- Rank RO
- #157.173
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TGI SRL(current) | 764K | 8 | -1.2M | #154.547 |
| NOVA VSV INSTAL S.R.L. | 1.1M | 8 | 149K | #142.949 |
| MAINTANANCE UNIT S.R.L. | 864K | 8 | 58.9K | #167.397 |
| Z LINE S.R.L. | 985K | 8 | 80.3K | #154.574 |
| BABYNAV CONSTRUCT S.R.L. | 976K | 8 | 12.6K | #155.429 |
| INSTAL ELECTROCLIMA S.R.L. | 972K | 8 | -529K | #155.781 |
| PACO CONSTRUCT GROUP SRL | 998K | 8 | -142K | #153.235 |
| MOLDOTEAM SANITERM S.R.L. | 1M | 8 | 187K | #152.370 |
| VENTSYS ENGINEERING S.R.L. | 1M | 8 | 72.5K | #152.041 |
| T & A CONSTRUCT S.R.L. | 960K | 8 | 16.1K | #157.017 |
| IULIAN TERMO GAZ S.R.L. | 958K | 8 | -180K | #157.173 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TGI SRL(you) | NOVA VSV INSTAL S.R.L. | MAINTANANCE UNIT S.R.L. | Z LINE S.R.L. | BABYNAV CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 764K | 1.1M | 864K | 985K | 976K |
| Profit | -1.2M | 149K | 58.9K | 80.3K | 12.6K |
| Margin | -117,7% | 13,4% | 6,8% | 8,2% | 1,3% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TGI SRL”.