TEXVAL SRL
Revenue
1.1K
2024
Profit
-16.7K
2024
Employees
0
2024
Margin
-1513,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TEXVAL SRL este o companie micro din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 1.1K lei (date 2024). În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #4.278 la cifra de afaceri, #4.334 la profit, #3.288 la număr angajați din 5.699 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TEXVAL SRL este o companie micro din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 1.1K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -1513.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #4.278 la cifra de afaceri, #4.334 la profit, #3.288 la număr angajați din 5.699 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.6M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -481.4× față de media industriei
Industry intelligence
Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — 2024
Industry size
9.1B
RON revenue
Total companies
5.699
Total employees
57.643
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LUX TAILOR S.R.L. | 1.1K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ZOE ZIA SRL | 1.1K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| HEALTH GAMA SRL | 1.1K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| MARIA CARMEN MILLINERY S.R.L. | 1.1K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| AUTUMN EQUINOX SRL | 1.2K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| VRONI S.R.L. | 1K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| IENCIU PRODCONF S.R.L. | 1K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ONESSE DESIGN S.R.L. | 1.2K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| GLISSANDO COM S.R.L. | 1.2K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ATELIER MONALISA S.R.L. | 1.2K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 14)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -1513.6%
- Scor risc (0–100)
- 100
- Percentil piață (CA)
- Top 78%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.1K
- Profit net
- -16.7K
- Angajați
- 0
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.1K | -16.7K | 0 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TEXVAL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TEXVAL SRL(current)
- Revenue
- 1.1K
- Employees
- 0
- Profit
- -16.7K
- Rank RO
- #703.497
- LUX TAILOR S.R.L.
- Revenue
- 1.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 349 lei
- Rank RO
- #703.522
- ZOE ZIA SRL
- Revenue
- 1.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -87 lei
- Rank RO
- #703.443
- HEALTH GAMA SRL
- Revenue
- 1.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -5.6K
- Rank RO
- #703.323
- MARIA CARMEN MILLINERY S.R.L.
- Revenue
- 1.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -4.1K
- Rank RO
- #703.315
- AUTUMN EQUINOX SRL
- Revenue
- 1.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -13.6K
- Rank RO
- #703.189
- VRONI S.R.L.
- Revenue
- 1K
- Employees
- 1
- Profit
- -11.4K
- Rank RO
- #703.952
- IENCIU PRODCONF S.R.L.
- Revenue
- 1K
- Employees
- 1
- Profit
- -70.6K
- Rank RO
- #703.967
- ONESSE DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 1.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -3.6K
- Rank RO
- #703.062
- GLISSANDO COM S.R.L.
- Revenue
- 1.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 773 lei
- Rank RO
- #703.002
- ATELIER MONALISA S.R.L.
- Revenue
- 1.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 88 lei
- Rank RO
- #702.783
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TEXVAL SRL(current) | 1.1K | 0 | -16.7K | #703.497 |
| LUX TAILOR S.R.L. | 1.1K | 1 | 349 lei | #703.522 |
| ZOE ZIA SRL | 1.1K | 1 | -87 lei | #703.443 |
| HEALTH GAMA SRL | 1.1K | 1 | -5.6K | #703.323 |
| MARIA CARMEN MILLINERY S.R.L. | 1.1K | 1 | -4.1K | #703.315 |
| AUTUMN EQUINOX SRL | 1.2K | 1 | -13.6K | #703.189 |
| VRONI S.R.L. | 1K | 1 | -11.4K | #703.952 |
| IENCIU PRODCONF S.R.L. | 1K | 1 | -70.6K | #703.967 |
| ONESSE DESIGN S.R.L. | 1.2K | 1 | -3.6K | #703.062 |
| GLISSANDO COM S.R.L. | 1.2K | 1 | 773 lei | #703.002 |
| ATELIER MONALISA S.R.L. | 1.2K | 1 | 88 lei | #702.783 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TEXVAL SRL(you) | LUX TAILOR S.R.L. | ZOE ZIA SRL | HEALTH GAMA SRL | MARIA CARMEN MILLINERY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.1K | 1.1K | 1.1K | 1.1K | 1.1K |
| Profit | -16.7K | 349 lei | -87 lei | -5.6K | -4.1K |
| Margin | -1513,6% | 31,7% | -7,8% | -496,0% | -361,4% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TEXVAL SRL”.