TEST CLAU AUTO SRL
Revenue
2M
2024
Profit
52.5K
2024
Employees
5
2024
Margin
2,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TEST CLAU AUTO SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #3.356 la cifra de afaceri, #6.295 la profit, #2.904 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TEST CLAU AUTO SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #3.356 la cifra de afaceri, #6.295 la profit, #2.904 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DIZARY SRL | 1.9M | 5 | Comerț en-gros |
| COLOURS AUTO SRL | 2M | 5 | Comerț en-gros |
| AUTO-VASILOSCHI SRL | 2M | 5 | Comerț en-gros |
| YBA AUTO SERVICE SRL | 2M | 5 | Comerț en-gros |
| NEW BEST GLASS SRL | 2M | 5 | Comerț en-gros |
| TARIGO SERV SRL | 2.1M | 5 | Comerț en-gros |
| CRS AUTO REPAIR S.R.L. | 2.1M | 5 | Comerț en-gros |
| ASIST PRO MOBILE S.R.L. | 2.1M | 5 | Comerț en-gros |
| TD AVANT GARAGE S.R.L. | 2.1M | 5 | Comerț en-gros |
| CAR DOCTORS BEST SERVICE S.R.L. | 2M | 5 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.6%
- CA / angajat
- 408K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2M
- Profit net
- 52.5K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2M | 52.5K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 45)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TEST CLAU AUTO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TEST CLAU AUTO SRL(current)
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 52.5K
- Rank RO
- #94.105
- DIZARY SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 5
- Profit
- 109K
- Rank RO
- #99.718
- COLOURS AUTO SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- -167K
- Rank RO
- #93.988
- AUTO-VASILOSCHI SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 236K
- Rank RO
- #94.348
- YBA AUTO SERVICE SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 29.9K
- Rank RO
- #93.756
- NEW BEST GLASS SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 155K
- Rank RO
- #94.676
- TARIGO SERV SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 47.3K
- Rank RO
- #93.512
- CRS AUTO REPAIR S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 448K
- Rank RO
- #92.871
- ASIST PRO MOBILE S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 303K
- Rank RO
- #92.621
- TD AVANT GARAGE S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 90.5K
- Rank RO
- #92.618
- CAR DOCTORS BEST SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 5
- Profit
- 41.7K
- Rank RO
- #95.648
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TEST CLAU AUTO SRL(current) | 2M | 5 | 52.5K | #94.105 |
| DIZARY SRL | 1.9M | 5 | 109K | #99.718 |
| COLOURS AUTO SRL | 2M | 5 | -167K | #93.988 |
| AUTO-VASILOSCHI SRL | 2M | 5 | 236K | #94.348 |
| YBA AUTO SERVICE SRL | 2M | 5 | 29.9K | #93.756 |
| NEW BEST GLASS SRL | 2M | 5 | 155K | #94.676 |
| TARIGO SERV SRL | 2.1M | 5 | 47.3K | #93.512 |
| CRS AUTO REPAIR S.R.L. | 2.1M | 5 | 448K | #92.871 |
| ASIST PRO MOBILE S.R.L. | 2.1M | 5 | 303K | #92.621 |
| TD AVANT GARAGE S.R.L. | 2.1M | 5 | 90.5K | #92.618 |
| CAR DOCTORS BEST SERVICE S.R.L. | 2M | 5 | 41.7K | #95.648 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TEST CLAU AUTO SRL(you) | DIZARY SRL | COLOURS AUTO SRL | AUTO-VASILOSCHI SRL | YBA AUTO SERVICE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2M | 1.9M | 2M | 2M | 2M |
| Profit | 52.5K | 109K | -167K | 236K | 29.9K |
| Margin | 2,6% | 5,8% | -8,2% | 11,6% | 1,5% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TEST CLAU AUTO SRL”.