TESFIN RO SRL
Revenue
10.7M
2024
Profit
388K
2024
Employees
63
2024
Margin
3,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TESFIN RO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 10.7M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #98 la cifra de afaceri, #161 la profit, #73 la număr angajați din 2.066 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TESFIN RO SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 10.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #98 la cifra de afaceri, #161 la profit, #73 la număr angajați din 2.066 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.5M lei
- Marjă medie
- 0.3%
- Angajați medie
- 11
Companie vs medie industrie
Compania este 2.4× față de media industriei
Compania este 14.0× față de media industriei
Compania este 5.7× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024
Industry size
9.2B
RON revenue
Total companies
2.066
Total employees
22.902
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| STOFE BUHUSI SA | 10.2M | 58 | Fabricare produse textile |
| ICC PROD SRL | 10M | 63 | Fabricare produse textile |
| ROM�NOFIR S.A. | 10.6M | 67 | Fabricare produse textile |
| SPRINT TEXTILE DECORATIONS SRL | 10.8M | 74 | Fabricare produse textile |
| SERIROM S.R.L. | 8.9M | 54 | Fabricare produse textile |
| PRINTEX BTE PRODUCTION SRL | 10.5M | 47 | Fabricare produse textile |
| EURO SANDOW FILIALA BUCURESTI SRL | 9.8M | 78 | Fabricare produse textile |
| PASMATEX S.A. | 11.7M | 82 | Fabricare produse textile |
| PURE PROMOTIONAL S.R.L. | 9.7M | 48 | Fabricare produse textile |
| NATURAL FIBERS S.R.L. | 9.5M | 47 | Fabricare produse textile |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 13)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.6%
- CA / angajat
- 173K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 10.7M
- Profit net
- 388K
- Angajați
- 63
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 10.7M | 388K | 63 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TESFIN RO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TESFIN RO SRL(current)
- Revenue
- 10.7M
- Employees
- 63
- Profit
- 388K
- Rank RO
- #24.299
- STOFE BUHUSI SA
- Revenue
- 10.2M
- Employees
- 58
- Profit
- 303K
- Rank RO
- #25.541
- ICC PROD SRL
- Revenue
- 10M
- Employees
- 63
- Profit
- 89K
- Rank RO
- #25.965
- ROM�NOFIR S.A.
- Revenue
- 10.6M
- Employees
- 67
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #24.723
- SPRINT TEXTILE DECORATIONS SRL
- Revenue
- 10.8M
- Employees
- 74
- Profit
- -580K
- Rank RO
- #24.516
- SERIROM S.R.L.
- Revenue
- 8.9M
- Employees
- 54
- Profit
- 738K
- Rank RO
- #28.606
- PRINTEX BTE PRODUCTION SRL
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 47
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #24.967
- EURO SANDOW FILIALA BUCURESTI SRL
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 78
- Profit
- 278 lei
- Rank RO
- #26.373
- PASMATEX S.A.
- Revenue
- 11.7M
- Employees
- 82
- Profit
- -2.1M
- Rank RO
- #22.901
- PURE PROMOTIONAL S.R.L.
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 48
- Profit
- 203K
- Rank RO
- #26.644
- NATURAL FIBERS S.R.L.
- Revenue
- 9.5M
- Employees
- 47
- Profit
- 895K
- Rank RO
- #27.005
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TESFIN RO SRL(current) | 10.7M | 63 | 388K | #24.299 |
| STOFE BUHUSI SA | 10.2M | 58 | 303K | #25.541 |
| ICC PROD SRL | 10M | 63 | 89K | #25.965 |
| ROM�NOFIR S.A. | 10.6M | 67 | 1.4M | #24.723 |
| SPRINT TEXTILE DECORATIONS SRL | 10.8M | 74 | -580K | #24.516 |
| SERIROM S.R.L. | 8.9M | 54 | 738K | #28.606 |
| PRINTEX BTE PRODUCTION SRL | 10.5M | 47 | 1.5M | #24.967 |
| EURO SANDOW FILIALA BUCURESTI SRL | 9.8M | 78 | 278 lei | #26.373 |
| PASMATEX S.A. | 11.7M | 82 | -2.1M | #22.901 |
| PURE PROMOTIONAL S.R.L. | 9.7M | 48 | 203K | #26.644 |
| NATURAL FIBERS S.R.L. | 9.5M | 47 | 895K | #27.005 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TESFIN RO SRL(you) | STOFE BUHUSI SA | ICC PROD SRL | ROM�NOFIR S.A. | SPRINT TEXTILE DECORATIONS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 10.7M | 10.2M | 10M | 10.6M | 10.8M |
| Profit | 388K | 303K | 89K | 1.4M | -580K |
| Margin | 3,6% | 3,0% | 0,9% | 13,1% | -5,4% |
| Employees | 63 | 58 | 63 | 67 | 74 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TESFIN RO SRL”.