TERMOPLAST SRL
Revenue
83.6K
2024
Profit
407K
2024
Employees
1
2024
Margin
486,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TERMOPLAST SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 83.6K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #5.805 la cifra de afaceri, #1.043 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 486.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TERMOPLAST SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 83.6K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 486.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #5.805 la cifra de afaceri, #1.043 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 84.6× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SERALI CONSULTING SRL | 82.7K | 1 | Fabricare |
| MARSTEP CONS S.R.L. | 88.8K | 1 | Fabricare |
| METAL ART DAN S.R.L. | 91.8K | 1 | Fabricare |
| TRAK TRANS SRL | 76.2K | 1 | Fabricare |
| RMC VOPSSAB S.R.L. | 92.4K | 1 | Fabricare |
| EFORSIM SRL | 83.7K | 1 | Fabricare |
| FLV METAL S.R.L. | 83.6K | 1 | Fabricare |
| EGB IRON CONSTRUCT S.R.L. | 83.6K | 1 | Fabricare |
| FERONERIA FELIX S.R.L. | 83.8K | 1 | Fabricare |
| CMI BUCOVINA S.R.L. | 83.4K | 1 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 486.9%
- CA / angajat
- 83.7K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 57%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 83.6K
- Profit net
- 407K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 83.6K | 407K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TERMOPLAST SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TERMOPLAST SRL(current)
- Revenue
- 83.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 407K
- Rank RO
- #512.977
- SERALI CONSULTING SRL
- Revenue
- 82.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -73.2K
- Rank RO
- #514.352
- MARSTEP CONS S.R.L.
- Revenue
- 88.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 5.4K
- Rank RO
- #505.865
- METAL ART DAN S.R.L.
- Revenue
- 91.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 40.8K
- Rank RO
- #501.510
- TRAK TRANS SRL
- Revenue
- 76.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 1.7K
- Rank RO
- #523.823
- RMC VOPSSAB S.R.L.
- Revenue
- 92.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.5K
- Rank RO
- #500.594
- EFORSIM SRL
- Revenue
- 83.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -16.3K
- Rank RO
- #512.945
- FLV METAL S.R.L.
- Revenue
- 83.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 41.7K
- Rank RO
- #513.105
- EGB IRON CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 83.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 33.4K
- Rank RO
- #513.111
- FERONERIA FELIX S.R.L.
- Revenue
- 83.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -31.7K
- Rank RO
- #512.838
- CMI BUCOVINA S.R.L.
- Revenue
- 83.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.8K
- Rank RO
- #513.302
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TERMOPLAST SRL(current) | 83.6K | 1 | 407K | #512.977 |
| SERALI CONSULTING SRL | 82.7K | 1 | -73.2K | #514.352 |
| MARSTEP CONS S.R.L. | 88.8K | 1 | 5.4K | #505.865 |
| METAL ART DAN S.R.L. | 91.8K | 1 | 40.8K | #501.510 |
| TRAK TRANS SRL | 76.2K | 1 | 1.7K | #523.823 |
| RMC VOPSSAB S.R.L. | 92.4K | 1 | 4.5K | #500.594 |
| EFORSIM SRL | 83.7K | 1 | -16.3K | #512.945 |
| FLV METAL S.R.L. | 83.6K | 1 | 41.7K | #513.105 |
| EGB IRON CONSTRUCT S.R.L. | 83.6K | 1 | 33.4K | #513.111 |
| FERONERIA FELIX S.R.L. | 83.8K | 1 | -31.7K | #512.838 |
| CMI BUCOVINA S.R.L. | 83.4K | 1 | 4.8K | #513.302 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TERMOPLAST SRL(you) | SERALI CONSULTING SRL | MARSTEP CONS S.R.L. | METAL ART DAN S.R.L. | TRAK TRANS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 83.6K | 82.7K | 88.8K | 91.8K | 76.2K |
| Profit | 407K | -73.2K | 5.4K | 40.8K | 1.7K |
| Margin | 486,9% | -88,5% | 6,1% | 44,4% | 2,2% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TERMOPLAST SRL”.