TERMOCLIMAVENT S.R.L.
Revenue
518K
2024
Profit
65.5K
2024
Employees
1
2024
Margin
12,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TERMOCLIMAVENT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 518K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #10.743 la cifra de afaceri, #11.142 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TERMOCLIMAVENT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 518K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #10.743 la cifra de afaceri, #11.142 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| WISE TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L. | 516K | 1 | Construcții |
| RENEWABLE CILL TECH S.R.L. | 522K | 1 | Construcții |
| GRANDE PONTEGGIO S.R.L. | 500K | 1 | Construcții |
| BEATRICE INSTAL S.R.L. | 538K | 1 | Construcții |
| ALPHA INDUSTRIAL BUILDER S.R.L. | 499K | 1 | Construcții |
| ELECTRO ACTIV SRL | 492K | 1 | Construcții |
| MRF WINDMILL TECH S.R.L. | 547K | 1 | Construcții |
| OANALUCI SRL | 552K | 1 | Construcții |
| AVC FRIG REPAIR S.R.L. | 485K | 1 | Construcții |
| MAGNUM ELECTRIC ARC S.R.L. | 481K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.6%
- CA / angajat
- 518K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 25%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 518K
- Profit net
- 65.5K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 518K | 65.5K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TERMOCLIMAVENT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TERMOCLIMAVENT S.R.L.(current)
- Revenue
- 518K
- Employees
- 1
- Profit
- 65.5K
- Rank RO
- #224.383
- WISE TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 516K
- Employees
- 1
- Profit
- 112K
- Rank RO
- #224.961
- RENEWABLE CILL TECH S.R.L.
- Revenue
- 522K
- Employees
- 1
- Profit
- 276K
- Rank RO
- #223.601
- GRANDE PONTEGGIO S.R.L.
- Revenue
- 500K
- Employees
- 1
- Profit
- 107K
- Rank RO
- #228.963
- BEATRICE INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 538K
- Employees
- 1
- Profit
- 285K
- Rank RO
- #220.018
- ALPHA INDUSTRIAL BUILDER S.R.L.
- Revenue
- 499K
- Employees
- 1
- Profit
- 310K
- Rank RO
- #229.173
- ELECTRO ACTIV SRL
- Revenue
- 492K
- Employees
- 1
- Profit
- 36.1K
- Rank RO
- #230.825
- MRF WINDMILL TECH S.R.L.
- Revenue
- 547K
- Employees
- 1
- Profit
- 423K
- Rank RO
- #217.982
- OANALUCI SRL
- Revenue
- 552K
- Employees
- 1
- Profit
- 55.8K
- Rank RO
- #216.922
- AVC FRIG REPAIR S.R.L.
- Revenue
- 485K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.5K
- Rank RO
- #232.809
- MAGNUM ELECTRIC ARC S.R.L.
- Revenue
- 481K
- Employees
- 1
- Profit
- 393K
- Rank RO
- #233.805
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TERMOCLIMAVENT S.R.L.(current) | 518K | 1 | 65.5K | #224.383 |
| WISE TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L. | 516K | 1 | 112K | #224.961 |
| RENEWABLE CILL TECH S.R.L. | 522K | 1 | 276K | #223.601 |
| GRANDE PONTEGGIO S.R.L. | 500K | 1 | 107K | #228.963 |
| BEATRICE INSTAL S.R.L. | 538K | 1 | 285K | #220.018 |
| ALPHA INDUSTRIAL BUILDER S.R.L. | 499K | 1 | 310K | #229.173 |
| ELECTRO ACTIV SRL | 492K | 1 | 36.1K | #230.825 |
| MRF WINDMILL TECH S.R.L. | 547K | 1 | 423K | #217.982 |
| OANALUCI SRL | 552K | 1 | 55.8K | #216.922 |
| AVC FRIG REPAIR S.R.L. | 485K | 1 | 8.5K | #232.809 |
| MAGNUM ELECTRIC ARC S.R.L. | 481K | 1 | 393K | #233.805 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TERMOCLIMAVENT S.R.L.(you) | WISE TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L. | RENEWABLE CILL TECH S.R.L. | GRANDE PONTEGGIO S.R.L. | BEATRICE INSTAL S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 518K | 516K | 522K | 500K | 538K |
| Profit | 65.5K | 112K | 276K | 107K | 285K |
| Margin | 12,6% | 21,6% | 52,9% | 21,4% | 52,9% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TERMOCLIMAVENT S.R.L.”.