TERMOCIP CONSTRUCT SRL
Revenue
1.3M
2024
Profit
138 lei
2024
Employees
2
2024
Margin
0,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TERMOCIP CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #1.302 la cifra de afaceri, #2.944 la profit, #1.818 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TERMOCIP CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #1.302 la cifra de afaceri, #2.944 la profit, #1.818 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FORESTAGA SRL | 1.4M | 2 | Lemn și produse din lemn |
| S�L�TRUC LYOLEOFERM S.R.L. | 1.3M | 2 | Lemn și produse din lemn |
| FINK ELEMENTE SRL | 1.2M | 2 | Lemn și produse din lemn |
| BURATINO S.R.L. | 1.2M | 2 | Lemn și produse din lemn |
| WESTMIZER S.R.L. | 1.3M | 2 | Lemn și produse din lemn |
| AMUD APUSENI S.R.L. | 1.3M | 2 | Lemn și produse din lemn |
| RUGMAN TRANSPORT SRL | 1.3M | 2 | Lemn și produse din lemn |
| JONI TIMBER SRL | 1.2M | 2 | Lemn și produse din lemn |
| IMPRALEMN SERVICE S.R.L. | 1.2M | 2 | Lemn și produse din lemn |
| SUSCATEAM SRL | 1.2M | 2 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.0%
- CA / angajat
- 630K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 15%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.3M
- Profit net
- 138 lei
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.3M | 138 lei | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TERMOCIP CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TERMOCIP CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 138 lei
- Rank RO
- #131.047
- FORESTAGA SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 2
- Profit
- 25.8K
- Rank RO
- #122.277
- S�L�TRUC LYOLEOFERM S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 2.1K
- Rank RO
- #131.435
- FINK ELEMENTE SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 2
- Profit
- 54.2K
- Rank RO
- #132.114
- BURATINO S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 2
- Profit
- 56.8K
- Rank RO
- #132.287
- WESTMIZER S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 50.6K
- Rank RO
- #129.646
- AMUD APUSENI S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 180K
- Rank RO
- #129.612
- RUGMAN TRANSPORT SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 51.3K
- Rank RO
- #129.299
- JONI TIMBER SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 2
- Profit
- 1.1K
- Rank RO
- #133.157
- IMPRALEMN SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 2
- Profit
- -106K
- Rank RO
- #133.322
- SUSCATEAM SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 2
- Profit
- 28.1K
- Rank RO
- #133.799
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TERMOCIP CONSTRUCT SRL(current) | 1.3M | 2 | 138 lei | #131.047 |
| FORESTAGA SRL | 1.4M | 2 | 25.8K | #122.277 |
| S�L�TRUC LYOLEOFERM S.R.L. | 1.3M | 2 | 2.1K | #131.435 |
| FINK ELEMENTE SRL | 1.2M | 2 | 54.2K | #132.114 |
| BURATINO S.R.L. | 1.2M | 2 | 56.8K | #132.287 |
| WESTMIZER S.R.L. | 1.3M | 2 | 50.6K | #129.646 |
| AMUD APUSENI S.R.L. | 1.3M | 2 | 180K | #129.612 |
| RUGMAN TRANSPORT SRL | 1.3M | 2 | 51.3K | #129.299 |
| JONI TIMBER SRL | 1.2M | 2 | 1.1K | #133.157 |
| IMPRALEMN SERVICE S.R.L. | 1.2M | 2 | -106K | #133.322 |
| SUSCATEAM SRL | 1.2M | 2 | 28.1K | #133.799 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TERMOCIP CONSTRUCT SRL(you) | FORESTAGA SRL | S�L�TRUC LYOLEOFERM S.R.L. | FINK ELEMENTE SRL | BURATINO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.3M | 1.4M | 1.3M | 1.2M | 1.2M |
| Profit | 138 lei | 25.8K | 2.1K | 54.2K | 56.8K |
| Margin | 0,0% | 1,8% | 0,2% | 4,4% | 4,6% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TERMOCIP CONSTRUCT SRL”.