TERMO CONST INST S.R.L.
Revenue
292K
2024
Profit
-114K
2024
Employees
4
2024
Margin
-37,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TERMO CONST INST S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 292K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #20.103 la cifra de afaceri, #52.007 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TERMO CONST INST S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 292K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -37.1%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #20.103 la cifra de afaceri, #52.007 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -3.8× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VISION CONSTRUCT GLOBAL S.R.L. | 313K | 4 | Construcții |
| EXPLORLUX SRL | 298K | 4 | Construcții |
| MOZAIKBAU ART S.R.L. | 308K | 4 | Construcții |
| PALANED CONSTRUCT S.R.L. | 308K | 4 | Construcții |
| DURABIL CONS S.R.L. | 309K | 4 | Construcții |
| OTTO CONSTR SRL | 309K | 4 | Construcții |
| 88 SOUTH DESIGN PROPERTIES S.R.L. | 309K | 4 | Construcții |
| BARBARA CONSTRUCT S.R.L. | 309K | 4 | Construcții |
| AVE BUILD & REPAIR S.R.L. | 307K | 4 | Construcții |
| FINCA NIT SRL | 306K | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -37.1%
- CA / angajat
- 77K
- Scor risc (0–100)
- 69
- Percentil piață (CA)
- Top 33%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 292K
- Profit net
- -114K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 292K | -114K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TERMO CONST INST S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TERMO CONST INST S.R.L.(current)
- Revenue
- 292K
- Employees
- 4
- Profit
- -114K
- Rank RO
- #292.984
- VISION CONSTRUCT GLOBAL S.R.L.
- Revenue
- 313K
- Employees
- 4
- Profit
- -311 lei
- Rank RO
- #290.789
- EXPLORLUX SRL
- Revenue
- 298K
- Employees
- 4
- Profit
- -116K
- Rank RO
- #301.757
- MOZAIKBAU ART S.R.L.
- Revenue
- 308K
- Employees
- 4
- Profit
- 19.8K
- Rank RO
- #293.010
- PALANED CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 308K
- Employees
- 4
- Profit
- 132K
- Rank RO
- #292.835
- DURABIL CONS S.R.L.
- Revenue
- 309K
- Employees
- 4
- Profit
- 14.8K
- Rank RO
- #292.759
- OTTO CONSTR SRL
- Revenue
- 309K
- Employees
- 4
- Profit
- 32.1K
- Rank RO
- #292.753
- 88 SOUTH DESIGN PROPERTIES S.R.L.
- Revenue
- 309K
- Employees
- 4
- Profit
- -40.4K
- Rank RO
- #292.427
- BARBARA CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 309K
- Employees
- 4
- Profit
- -21.2K
- Rank RO
- #292.416
- AVE BUILD & REPAIR S.R.L.
- Revenue
- 307K
- Employees
- 4
- Profit
- 28.9K
- Rank RO
- #293.649
- FINCA NIT SRL
- Revenue
- 306K
- Employees
- 4
- Profit
- -53.8K
- Rank RO
- #293.912
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TERMO CONST INST S.R.L.(current) | 292K | 4 | -114K | #292.984 |
| VISION CONSTRUCT GLOBAL S.R.L. | 313K | 4 | -311 lei | #290.789 |
| EXPLORLUX SRL | 298K | 4 | -116K | #301.757 |
| MOZAIKBAU ART S.R.L. | 308K | 4 | 19.8K | #293.010 |
| PALANED CONSTRUCT S.R.L. | 308K | 4 | 132K | #292.835 |
| DURABIL CONS S.R.L. | 309K | 4 | 14.8K | #292.759 |
| OTTO CONSTR SRL | 309K | 4 | 32.1K | #292.753 |
| 88 SOUTH DESIGN PROPERTIES S.R.L. | 309K | 4 | -40.4K | #292.427 |
| BARBARA CONSTRUCT S.R.L. | 309K | 4 | -21.2K | #292.416 |
| AVE BUILD & REPAIR S.R.L. | 307K | 4 | 28.9K | #293.649 |
| FINCA NIT SRL | 306K | 4 | -53.8K | #293.912 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TERMO CONST INST S.R.L.(you) | VISION CONSTRUCT GLOBAL S.R.L. | EXPLORLUX SRL | MOZAIKBAU ART S.R.L. | PALANED CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 292K | 313K | 298K | 308K | 308K |
| Profit | -114K | -311 lei | -116K | 19.8K | 132K |
| Margin | -37,1% | -0,1% | -38,7% | 6,4% | 42,9% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TERMO CONST INST S.R.L.”.