TERMO ART CONSTRUCT SRL
Revenue
1M
2024
Profit
65.3K
2024
Employees
4
2024
Margin
6,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TERMO ART CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #7.052 la cifra de afaceri, #11.167 la profit, #6.475 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TERMO ART CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #7.052 la cifra de afaceri, #11.167 la profit, #6.475 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROYAL TEAM SERVICE SRL | 1M | 4 | Construcții |
| KEEPLINE GLASS S.R.L. | 1.1M | 4 | Construcții |
| CLIMA ACCES CONFORT SRL | 1M | 4 | Construcții |
| ALARM ELECTRIC SRL | 964K | 4 | Construcții |
| ROUA INSTAL S.R.L. | 1.1M | 4 | Construcții |
| PPN-DRYWALL SPECIALISTS S.R.L. | 1.1M | 4 | Construcții |
| BM. ALUTECH S.R.L. | 1.2M | 4 | Construcții |
| HOLY HEAT SRL | 1.2M | 4 | Construcții |
| ELLCOR ROOF S.R.L. | 1M | 4 | Construcții |
| SIMOVI HIDROCONSTRUCT SRL | 1M | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.3%
- CA / angajat
- 260K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 17%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1M
- Profit net
- 65.3K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1M | 65.3K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TERMO ART CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TERMO ART CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- 65.3K
- Rank RO
- #149.239
- ROYAL TEAM SERVICE SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- 318K
- Rank RO
- #149.083
- KEEPLINE GLASS S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 61.6K
- Rank RO
- #147.343
- CLIMA ACCES CONFORT SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- 303K
- Rank RO
- #152.048
- ALARM ELECTRIC SRL
- Revenue
- 964K
- Employees
- 4
- Profit
- 27K
- Rank RO
- #156.578
- ROUA INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 147K
- Rank RO
- #141.154
- PPN-DRYWALL SPECIALISTS S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 19.6K
- Rank RO
- #140.391
- BM. ALUTECH S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 2.4K
- Rank RO
- #138.575
- HOLY HEAT SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 179K
- Rank RO
- #138.107
- ELLCOR ROOF S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- -136K
- Rank RO
- #149.240
- SIMOVI HIDROCONSTRUCT SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- 139K
- Rank RO
- #149.244
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TERMO ART CONSTRUCT SRL(current) | 1M | 4 | 65.3K | #149.239 |
| ROYAL TEAM SERVICE SRL | 1M | 4 | 318K | #149.083 |
| KEEPLINE GLASS S.R.L. | 1.1M | 4 | 61.6K | #147.343 |
| CLIMA ACCES CONFORT SRL | 1M | 4 | 303K | #152.048 |
| ALARM ELECTRIC SRL | 964K | 4 | 27K | #156.578 |
| ROUA INSTAL S.R.L. | 1.1M | 4 | 147K | #141.154 |
| PPN-DRYWALL SPECIALISTS S.R.L. | 1.1M | 4 | 19.6K | #140.391 |
| BM. ALUTECH S.R.L. | 1.2M | 4 | 2.4K | #138.575 |
| HOLY HEAT SRL | 1.2M | 4 | 179K | #138.107 |
| ELLCOR ROOF S.R.L. | 1M | 4 | -136K | #149.240 |
| SIMOVI HIDROCONSTRUCT SRL | 1M | 4 | 139K | #149.244 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TERMO ART CONSTRUCT SRL(you) | ROYAL TEAM SERVICE SRL | KEEPLINE GLASS S.R.L. | CLIMA ACCES CONFORT SRL | ALARM ELECTRIC SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1M | 1M | 1.1M | 1M | 964K |
| Profit | 65.3K | 318K | 61.6K | 303K | 27K |
| Margin | 6,3% | 30,5% | 5,8% | 30,0% | 2,8% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TERMO ART CONSTRUCT SRL”.