Revenue

312K

2024

Profit

260K

2024

Employees

1

2024

Margin

83,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

TERA & MTAS CONSULTING S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 312K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #4.505 la cifra de afaceri, #2.224 la profit, #2.695 la număr angajați din 16.516 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 83.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
TERA & MTAS CONSULTING S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 312K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 83.2%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #4.505 la cifra de afaceri, #2.224 la profit, #2.695 la număr angajați din 16.516 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 73) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#4.505 din 16.516 companii

Top 27.3%

Vezi clasamentul

După profit

#2.224 din 16.516 companii

Top 13.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.695 din 16.516 companii

Top 16.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.1M lei
Marjă medie
14.5%
Angajați medie
2

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri312K lei vs medie industrie 1.1M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit83.2% vs medie industrie 14.5%

Compania este 5.7× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 2

Compania este 0.6× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 73) — 2024

Industry size

18.3B

RON revenue

Total companies

16.516

Total employees

28.501

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
OLSSEN DIGITAL S.R.L.312K1Activități profesionale
MANTRA DIGITAL S.R.L.311K1Activități profesionale
BRAND BUILDERS LAB S.R.L.317K1Activități profesionale
PUBLICITY ART SRL305K1Activități profesionale
ADBSURD S.R.L.303K1Activități profesionale
ANABELLA DERM S.R.L.302K1Activități profesionale
HANNYA MEDICAL SRL301K1Activități profesionale
YNG NEW ADVERTISING S.R.L.300K1Activități profesionale
25XMEDIA SOLUTION S.R.L.327K1Activități profesionale
HIPERMEDIA GRAFFIX SRL296K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
83.2%
CA / angajat
312K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 32%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    312K
    Profit net
    260K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la TERA & MTAS CONSULTING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricTERA & MTAS CONSULTING S.R.L.(you)OLSSEN DIGITAL S.R.L.MANTRA DIGITAL S.R.L.BRAND BUILDERS LAB S.R.L.PUBLICITY ART SRL
Revenue
312K
312K
311K
317K
305K
Profit
260K
130K
90.3K
111K
206K
Margin
83,2%
41,6%
29,0%
35,0%
67,6%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “TERA & MTAS CONSULTING S.R.L.”.