TEKNOS CONSULTING GROUP SRL
Revenue
1.3M
2024
Profit
161K
2024
Employees
7
2024
Margin
12,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TEKNOS CONSULTING GROUP SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #5.879 la cifra de afaceri, #6.924 la profit, #3.891 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TEKNOS CONSULTING GROUP SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #5.879 la cifra de afaceri, #6.924 la profit, #3.891 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CRISELECTRO SRL | 1.3M | 7 | Construcții |
| ROMCONSTRUCT PLUS S.R.L. | 1.4M | 7 | Construcții |
| SEBY INSTAL CONSTRUCT SRL | 1.2M | 7 | Construcții |
| M.T. INSTAL CONSTRUCT S.R.L. | 1.2M | 7 | Construcții |
| ELECTROCONSTRUCT SRL | 1.3M | 7 | Construcții |
| TRANSROM PRAHOVA S.R.L. | 1.3M | 7 | Construcții |
| SAO EUROCONSTRUCT S.R.L. | 1.3M | 7 | Construcții |
| TEHNOTECH SYSTEMS ND S.R.L. | 1.3M | 7 | Construcții |
| PRESTSERV CONINVEST S.R.L. | 1.3M | 7 | Construcții |
| PARTENER RENOV�RI SORIN S.R.L. | 1.3M | 7 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.1%
- CA / angajat
- 190K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 14%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.3M
- Profit net
- 161K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.3M | 161K | 7 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TEKNOS CONSULTING GROUP SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TEKNOS CONSULTING GROUP SRL(current)
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 161K
- Rank RO
- #126.756
- CRISELECTRO SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 368K
- Rank RO
- #128.027
- ROMCONSTRUCT PLUS S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 211K
- Rank RO
- #121.181
- SEBY INSTAL CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 197K
- Rank RO
- #132.760
- M.T. INSTAL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 94.2K
- Rank RO
- #139.059
- ELECTROCONSTRUCT SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 355K
- Rank RO
- #126.633
- TRANSROM PRAHOVA S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 58.9K
- Rank RO
- #126.933
- SAO EUROCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 111K
- Rank RO
- #126.459
- TEHNOTECH SYSTEMS ND S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 218K
- Rank RO
- #126.314
- PRESTSERV CONINVEST S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 796K
- Rank RO
- #126.105
- PARTENER RENOV�RI SORIN S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 75.1K
- Rank RO
- #126.103
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TEKNOS CONSULTING GROUP SRL(current) | 1.3M | 7 | 161K | #126.756 |
| CRISELECTRO SRL | 1.3M | 7 | 368K | #128.027 |
| ROMCONSTRUCT PLUS S.R.L. | 1.4M | 7 | 211K | #121.181 |
| SEBY INSTAL CONSTRUCT SRL | 1.2M | 7 | 197K | #132.760 |
| M.T. INSTAL CONSTRUCT S.R.L. | 1.2M | 7 | 94.2K | #139.059 |
| ELECTROCONSTRUCT SRL | 1.3M | 7 | 355K | #126.633 |
| TRANSROM PRAHOVA S.R.L. | 1.3M | 7 | 58.9K | #126.933 |
| SAO EUROCONSTRUCT S.R.L. | 1.3M | 7 | 111K | #126.459 |
| TEHNOTECH SYSTEMS ND S.R.L. | 1.3M | 7 | 218K | #126.314 |
| PRESTSERV CONINVEST S.R.L. | 1.3M | 7 | 796K | #126.105 |
| PARTENER RENOV�RI SORIN S.R.L. | 1.3M | 7 | 75.1K | #126.103 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TEKNOS CONSULTING GROUP SRL(you) | CRISELECTRO SRL | ROMCONSTRUCT PLUS S.R.L. | SEBY INSTAL CONSTRUCT SRL | M.T. INSTAL CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.3M | 1.3M | 1.4M | 1.2M | 1.2M |
| Profit | 161K | 368K | 211K | 197K | 94.2K |
| Margin | 12,1% | 28,2% | 14,8% | 15,9% | 8,1% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TEKNOS CONSULTING GROUP SRL”.