TEHNOMIN SRL
Revenue
4M
2024
Profit
1.1M
2024
Employees
23
2024
Margin
25,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TEHNOMIN SRL este o companie mică din sectorul Alte extracții, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 4M lei (date 2024). În industria de Alte extracții (România), compania este #257 la cifra de afaceri, #152 la profit, #120 la număr angajați din 1.509 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 25.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TEHNOMIN SRL este o companie mică din sectorul Alte extracții, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 25.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alte extracții (România), compania este #257 la cifra de afaceri, #152 la profit, #120 la număr angajați din 1.509 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alte extracții (CAEN 08) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.8M lei
- Marjă medie
- 10.1%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 2.6× față de media industriei
Compania este 3.2× față de media industriei
Industry intelligence
Alte extracții (CAEN 08) — 2024
Industry size
5.7B
RON revenue
Total companies
1.509
Total employees
10.723
Industry growth
—
YoY
Top companies
- MINERALPORT SRL222M
- CALCARUL SA168M
- OMYA CALCITA SRL139M
- GRANDEMAR S.A.127M
- PIATRA BALAST IMPEX SRL122M
- EUROFOR 2011 SRL121M
- IRIS-ALY EXPLORER SRL102M
- SAREROM S.R.L.71.2M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CON 2000 S.R.L. | 4M | 20 | Alte extracții |
| BELLAVI S.R.L. | 5M | 21 | Alte extracții |
| ARDEAL INTERTRANS SRL | 5.7M | 23 | Alte extracții |
| CRIMAR LOGISTIC S.R.L. | 4.6M | 18 | Alte extracții |
| ROMY GEORGIAN 2005 SRL | 4.6M | 18 | Alte extracții |
| HC EXPLO POWDER S.R.L. | 5.1M | 19 | Alte extracții |
| STICLOVAL SA | 6.5M | 23 | Alte extracții |
| MCA BETOANE-AGREGATE S.R.L. | 3.6M | 19 | Alte extracții |
| SITROM '97 S.A. | 5.8M | 21 | Alte extracții |
| TAK TRANS SRL | 4.1M | 15 | Alte extracții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 08)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 25.8%
- CA / angajat
- 187K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4M
- Profit net
- 1.1M
- Angajați
- 23
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4M | 1.1M | 23 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TEHNOMIN SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TEHNOMIN SRL(current)
- Revenue
- 4M
- Employees
- 23
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #52.014
- CON 2000 S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 20
- Profit
- -1.5M
- Rank RO
- #55.360
- BELLAVI S.R.L.
- Revenue
- 5M
- Employees
- 21
- Profit
- 461K
- Rank RO
- #46.229
- ARDEAL INTERTRANS SRL
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 23
- Profit
- -1.4M
- Rank RO
- #41.391
- CRIMAR LOGISTIC S.R.L.
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 18
- Profit
- 558K
- Rank RO
- #49.578
- ROMY GEORGIAN 2005 SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 18
- Profit
- 18K
- Rank RO
- #49.452
- HC EXPLO POWDER S.R.L.
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 19
- Profit
- 976K
- Rank RO
- #45.377
- STICLOVAL SA
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 23
- Profit
- -337K
- Rank RO
- #37.249
- MCA BETOANE-AGREGATE S.R.L.
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 19
- Profit
- 84.8K
- Rank RO
- #59.790
- SITROM '97 S.A.
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 21
- Profit
- 401K
- Rank RO
- #40.600
- TAK TRANS SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 15
- Profit
- 773K
- Rank RO
- #53.616
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TEHNOMIN SRL(current) | 4M | 23 | 1.1M | #52.014 |
| CON 2000 S.R.L. | 4M | 20 | -1.5M | #55.360 |
| BELLAVI S.R.L. | 5M | 21 | 461K | #46.229 |
| ARDEAL INTERTRANS SRL | 5.7M | 23 | -1.4M | #41.391 |
| CRIMAR LOGISTIC S.R.L. | 4.6M | 18 | 558K | #49.578 |
| ROMY GEORGIAN 2005 SRL | 4.6M | 18 | 18K | #49.452 |
| HC EXPLO POWDER S.R.L. | 5.1M | 19 | 976K | #45.377 |
| STICLOVAL SA | 6.5M | 23 | -337K | #37.249 |
| MCA BETOANE-AGREGATE S.R.L. | 3.6M | 19 | 84.8K | #59.790 |
| SITROM '97 S.A. | 5.8M | 21 | 401K | #40.600 |
| TAK TRANS SRL | 4.1M | 15 | 773K | #53.616 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TEHNOMIN SRL(you) | CON 2000 S.R.L. | BELLAVI S.R.L. | ARDEAL INTERTRANS SRL | CRIMAR LOGISTIC S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4M | 4M | 5M | 5.7M | 4.6M |
| Profit | 1.1M | -1.5M | 461K | -1.4M | 558K |
| Margin | 25,8% | -36,7% | 9,2% | -24,3% | 12,2% |
| Employees | 23 | 20 | 21 | 23 | 18 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TEHNOMIN SRL”.