TEHNOFOREST SRL
Revenue
6.2M
2024
Profit
381K
2024
Employees
16
2024
Margin
6,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TEHNOFOREST SRL este o companie de mărime medie din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în VASLUI, având o cifră de afaceri de 6.2M lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #351 la cifra de afaceri, #346 la profit, #399 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TEHNOFOREST SRL este o companie de mărime medie din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în VASLUI, având o cifră de afaceri de 6.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #351 la cifra de afaceri, #346 la profit, #399 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 2.2× față de media industriei
Compania este 9.2× față de media industriei
Compania este 3.0× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VOLTURI SIM S.R.L. | 6.5M | 16 | Lemn și produse din lemn |
| MIT PROSPER S.R.L. | 5.7M | 16 | Lemn și produse din lemn |
| MARIUS PRIMO AMF SRL | 5.6M | 16 | Lemn și produse din lemn |
| INDIMEX-CIUTA SRL | 5.6M | 16 | Lemn și produse din lemn |
| SASOMI SRL | 5.8M | 15 | Lemn și produse din lemn |
| LUKACS MANUFACTURE SRL | 5.8M | 15 | Lemn și produse din lemn |
| ROTIL PREST SRL | 5.6M | 15 | Lemn și produse din lemn |
| CLUJ NAPOCA SERVICE SRL | 6.1M | 19 | Lemn și produse din lemn |
| DUO VIO STEL SRL | 7.1M | 17 | Lemn și produse din lemn |
| TOFAN ETA IMPEX SRL | 6.7M | 18 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VASLUI
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.1%
- CA / angajat
- 391K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6.2M
- Profit net
- 381K
- Angajați
- 16
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.2M | 381K | 16 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TEHNOFOREST SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TEHNOFOREST SRL(current)
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 381K
- Rank RO
- #38.414
- VOLTURI SIM S.R.L.
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #37.203
- MIT PROSPER S.R.L.
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 16
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #41.346
- MARIUS PRIMO AMF SRL
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 16
- Profit
- 378K
- Rank RO
- #41.827
- INDIMEX-CIUTA SRL
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 16
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #41.931
- SASOMI SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 15
- Profit
- 160K
- Rank RO
- #40.769
- LUKACS MANUFACTURE SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 15
- Profit
- 31.7K
- Rank RO
- #40.982
- ROTIL PREST SRL
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 778K
- Rank RO
- #42.064
- CLUJ NAPOCA SERVICE SRL
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 19
- Profit
- -214K
- Rank RO
- #38.931
- DUO VIO STEL SRL
- Revenue
- 7.1M
- Employees
- 17
- Profit
- 109K
- Rank RO
- #34.734
- TOFAN ETA IMPEX SRL
- Revenue
- 6.7M
- Employees
- 18
- Profit
- 161K
- Rank RO
- #36.400
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TEHNOFOREST SRL(current) | 6.2M | 16 | 381K | #38.414 |
| VOLTURI SIM S.R.L. | 6.5M | 16 | 1.2M | #37.203 |
| MIT PROSPER S.R.L. | 5.7M | 16 | 104K | #41.346 |
| MARIUS PRIMO AMF SRL | 5.6M | 16 | 378K | #41.827 |
| INDIMEX-CIUTA SRL | 5.6M | 16 | 1M | #41.931 |
| SASOMI SRL | 5.8M | 15 | 160K | #40.769 |
| LUKACS MANUFACTURE SRL | 5.8M | 15 | 31.7K | #40.982 |
| ROTIL PREST SRL | 5.6M | 15 | 778K | #42.064 |
| CLUJ NAPOCA SERVICE SRL | 6.1M | 19 | -214K | #38.931 |
| DUO VIO STEL SRL | 7.1M | 17 | 109K | #34.734 |
| TOFAN ETA IMPEX SRL | 6.7M | 18 | 161K | #36.400 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TEHNOFOREST SRL(you) | VOLTURI SIM S.R.L. | MIT PROSPER S.R.L. | MARIUS PRIMO AMF SRL | INDIMEX-CIUTA SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6.2M | 6.5M | 5.7M | 5.6M | 5.6M |
| Profit | 381K | 1.2M | 104K | 378K | 1M |
| Margin | 6,1% | 19,1% | 1,8% | 6,7% | 18,5% |
| Employees | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TEHNOFOREST SRL”.