TECHNOSEC SRL
Revenue
2.1M
2024
Profit
179K
2024
Employees
2
2024
Margin
8,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TECHNOSEC SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.775 la cifra de afaceri, #5.669 la profit, #4.899 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TECHNOSEC SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.775 la cifra de afaceri, #5.669 la profit, #4.899 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DIGITAL REAL ESTATE SERVICES S.R.L. | 2.2M | 2 | Activități profesionale |
| SEDGA CONSTRUCT SRL | 2.2M | 2 | Activități profesionale |
| GENERAL INSTALATII CONSULT S.R.L. | 2.3M | 2 | Activități profesionale |
| SPECIALIST SMART GROUP SRL | 2.2M | 2 | Activități profesionale |
| COLORIT CONSTRUCT S.R.L. | 2.3M | 2 | Activități profesionale |
| SAT CCH DEVELOPMENT S.R.L. | 2.3M | 2 | Activități profesionale |
| IANCULESCU CONSULT CONSTRUCT S.R.L. | 2.3M | 2 | Activități profesionale |
| CLASITECH S.R.L. | 2.3M | 2 | Activități profesionale |
| COBIE PROJECT MANAGEMENT S.R.L. | 2.3M | 2 | Activități profesionale |
| NOVOLUTION S.R.L. | 2.3M | 2 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.0%
- CA / angajat
- 1.1M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.1M
- Profit net
- 179K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.1M | 179K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TECHNOSEC SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TECHNOSEC SRL(current)
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 179K
- Rank RO
- #88.105
- DIGITAL REAL ESTATE SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 2
- Profit
- 747K
- Rank RO
- #88.467
- SEDGA CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 2
- Profit
- 736K
- Rank RO
- #88.863
- GENERAL INSTALATII CONSULT S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #86.992
- SPECIALIST SMART GROUP SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 2
- Profit
- 727K
- Rank RO
- #89.509
- COLORIT CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 120K
- Rank RO
- #85.896
- SAT CCH DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #85.844
- IANCULESCU CONSULT CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 19.6K
- Rank RO
- #84.812
- CLASITECH S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #84.790
- COBIE PROJECT MANAGEMENT S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 10.3K
- Rank RO
- #84.058
- NOVOLUTION S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 574K
- Rank RO
- #83.997
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TECHNOSEC SRL(current) | 2.1M | 2 | 179K | #88.105 |
| DIGITAL REAL ESTATE SERVICES S.R.L. | 2.2M | 2 | 747K | #88.467 |
| SEDGA CONSTRUCT SRL | 2.2M | 2 | 736K | #88.863 |
| GENERAL INSTALATII CONSULT S.R.L. | 2.3M | 2 | 1.7M | #86.992 |
| SPECIALIST SMART GROUP SRL | 2.2M | 2 | 727K | #89.509 |
| COLORIT CONSTRUCT S.R.L. | 2.3M | 2 | 120K | #85.896 |
| SAT CCH DEVELOPMENT S.R.L. | 2.3M | 2 | 1.2M | #85.844 |
| IANCULESCU CONSULT CONSTRUCT S.R.L. | 2.3M | 2 | 19.6K | #84.812 |
| CLASITECH S.R.L. | 2.3M | 2 | 2.1M | #84.790 |
| COBIE PROJECT MANAGEMENT S.R.L. | 2.3M | 2 | 10.3K | #84.058 |
| NOVOLUTION S.R.L. | 2.3M | 2 | 574K | #83.997 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TECHNOSEC SRL(you) | DIGITAL REAL ESTATE SERVICES S.R.L. | SEDGA CONSTRUCT SRL | GENERAL INSTALATII CONSULT S.R.L. | SPECIALIST SMART GROUP SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.1M | 2.2M | 2.2M | 2.3M | 2.2M |
| Profit | 179K | 747K | 736K | 1.7M | 727K |
| Margin | 8,0% | 33,8% | 33,5% | 74,8% | 33,4% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TECHNOSEC SRL”.