Revenue

25.1M

2024

Profit

2.9M

2024

Employees

21

2024

Margin

10,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

TARPI SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 25.1M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.524 la cifra de afaceri, #1.373 la profit, #2.232 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
TARPI SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 25.1M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.3%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.524 la cifra de afaceri, #1.373 la profit, #2.232 la număr angajați din 63.035 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.524 din 63.035 companii

Top 4.0%

Vezi clasamentul

După profit

#1.373 din 63.035 companii

Top 2.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.232 din 63.035 companii

Top 3.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
8.1M lei
Marjă medie
4.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri25.1M lei vs medie industrie 8.1M lei

Compania este 3.1× față de media industriei

Marjă profit10.3% vs medie industrie 4.2%

Compania este 2.4× față de media industriei

Angajați21 vs medie industrie 5

Compania este 4.2× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024

Industry size

508B

RON revenue

Total companies

63.035

Total employees

317.294

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
PETRUZALEK - COM SRL28.3M21Comerț en-gros
GEZE ROMANIA S.R.L.28.6M21Comerț en-gros
SISTEMA FLOOR HEATING SRL28.8M21Comerț en-gros
C.S.V. EURO MEDA SRL27.4M21Comerț en-gros
UPS DISTRIBUTION SRL28.3M22Comerț en-gros
OLYMEL FLAMINGO FOOD SRL28.9M22Comerț en-gros
ARCATIM DISTRIBU�IE SRL27.9M22Comerț en-gros
TERRAMOLD SOLUTIONS SRL27.8M22Comerț en-gros
REBELS S.R.L.30.8M21Comerț en-gros
FEREX PARTNER SRL29.3M20Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
10.3%
CA / angajat
1.4M
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    25.1M
    Profit net
    2.9M
    Angajați
    21

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la TARPI SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricTARPI SRL(you)PETRUZALEK - COM SRLGEZE ROMANIA S.R.L.SISTEMA FLOOR HEATING SRLC.S.V. EURO MEDA SRL
Revenue
25.1M
28.3M
28.6M
28.8M
27.4M
Profit
2.9M
2.1M
461K
2.1M
2.9M
Margin
10,3%
7,3%
1,6%
7,4%
10,7%
Employees
21
21
21
21
21
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “TARPI SRL”.