TARA HATEGULUI S.A.
Revenue
13.7M
2024
Profit
269K
2024
Employees
26
2024
Margin
2,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TARA HATEGULUI S.A. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 13.7M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #1.821 la cifra de afaceri, #7.151 la profit, #1.233 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TARA HATEGULUI S.A. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 13.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #1.821 la cifra de afaceri, #7.151 la profit, #1.233 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 4.6× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 8.1× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HIKO SPORTS S.R.L. | 12.9M | 27 | Comerț cu amănuntul |
| SOLSTITIUL SRL | 13.7M | 26 | Comerț cu amănuntul |
| MANACAT UNV SRL | 14M | 26 | Comerț cu amănuntul |
| CASIAN NIMO SRL | 14M | 26 | Comerț cu amănuntul |
| SORIMAR COM SRL | 13.7M | 25 | Comerț cu amănuntul |
| BALLI INVESTMENTS S.R.L. | 13.9M | 27 | Comerț cu amănuntul |
| EUROVING SERV S.R.L. | 13M | 26 | Comerț cu amănuntul |
| BUCSANI PROD SRL | 13M | 26 | Comerț cu amănuntul |
| FARMACIA PRIMULA SRL | 14.5M | 26 | Comerț cu amănuntul |
| VEDERE S.R.L. | 13.4M | 27 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.0%
- CA / angajat
- 528K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 13.7M
- Profit net
- 269K
- Angajați
- 26
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 13.7M | 269K | 26 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TARA HATEGULUI S.A. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TARA HATEGULUI S.A.(current)
- Revenue
- 13.7M
- Employees
- 26
- Profit
- 269K
- Rank RO
- #20.012
- HIKO SPORTS S.R.L.
- Revenue
- 12.9M
- Employees
- 27
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #21.119
- SOLSTITIUL SRL
- Revenue
- 13.7M
- Employees
- 26
- Profit
- 899K
- Rank RO
- #20.070
- MANACAT UNV SRL
- Revenue
- 14M
- Employees
- 26
- Profit
- 323K
- Rank RO
- #19.697
- CASIAN NIMO SRL
- Revenue
- 14M
- Employees
- 26
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #19.691
- SORIMAR COM SRL
- Revenue
- 13.7M
- Employees
- 25
- Profit
- 316K
- Rank RO
- #20.019
- BALLI INVESTMENTS S.R.L.
- Revenue
- 13.9M
- Employees
- 27
- Profit
- 418K
- Rank RO
- #19.790
- EUROVING SERV S.R.L.
- Revenue
- 13M
- Employees
- 26
- Profit
- 422K
- Rank RO
- #20.935
- BUCSANI PROD SRL
- Revenue
- 13M
- Employees
- 26
- Profit
- 21.2K
- Rank RO
- #20.941
- FARMACIA PRIMULA SRL
- Revenue
- 14.5M
- Employees
- 26
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #19.069
- VEDERE S.R.L.
- Revenue
- 13.4M
- Employees
- 27
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #20.448
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TARA HATEGULUI S.A.(current) | 13.7M | 26 | 269K | #20.012 |
| HIKO SPORTS S.R.L. | 12.9M | 27 | 2.2M | #21.119 |
| SOLSTITIUL SRL | 13.7M | 26 | 899K | #20.070 |
| MANACAT UNV SRL | 14M | 26 | 323K | #19.697 |
| CASIAN NIMO SRL | 14M | 26 | 1.4M | #19.691 |
| SORIMAR COM SRL | 13.7M | 25 | 316K | #20.019 |
| BALLI INVESTMENTS S.R.L. | 13.9M | 27 | 418K | #19.790 |
| EUROVING SERV S.R.L. | 13M | 26 | 422K | #20.935 |
| BUCSANI PROD SRL | 13M | 26 | 21.2K | #20.941 |
| FARMACIA PRIMULA SRL | 14.5M | 26 | 1.3M | #19.069 |
| VEDERE S.R.L. | 13.4M | 27 | 2.9M | #20.448 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TARA HATEGULUI S.A.(you) | HIKO SPORTS S.R.L. | SOLSTITIUL SRL | MANACAT UNV SRL | CASIAN NIMO SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 13.7M | 12.9M | 13.7M | 14M | 14M |
| Profit | 269K | 2.2M | 899K | 323K | 1.4M |
| Margin | 2,0% | 17,4% | 6,6% | 2,3% | 10,3% |
| Employees | 26 | 27 | 26 | 26 | 26 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TARA HATEGULUI S.A.”.