TANKROM CONSTRUCT SRL
Revenue
9.2M
2024
Profit
768K
2024
Employees
24
2024
Margin
8,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TANKROM CONSTRUCT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 9.2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #672 la cifra de afaceri, #838 la profit, #550 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TANKROM CONSTRUCT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 9.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #672 la cifra de afaceri, #838 la profit, #550 la număr angajați din 5.424 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.4M lei
- Marjă medie
- 7.1%
- Angajați medie
- 15
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 42) — 2024
Industry size
67.3B
RON revenue
Total companies
5.424
Total employees
81.073
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VDM SPEDITION S.R.L. | 9M | 24 | Construcții |
| PADOPREST AGREGATE SRL | 8.8M | 24 | Construcții |
| SFERA PETROLEUM CORP S.R.L. | 9.8M | 24 | Construcții |
| RUAL HIDROINSTAL S.R.L. | 8.9M | 23 | Construcții |
| IOAN DRAGOS TRANSPORT SRL | 10M | 24 | Construcții |
| NETGRID TELECOM SRL | 9.2M | 26 | Construcții |
| TUMACO IMPEX SRL | 9.1M | 26 | Construcții |
| MIANTE DUO GROUP SRL | 8.8M | 23 | Construcții |
| ELNOS SERBIA FILIALA ROMANIA S.R.L. | 8.5M | 25 | Construcții |
| GABORUT CITY SRL | 8.9M | 22 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 42)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.3%
- CA / angajat
- 384K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.2M
- Profit net
- 768K
- Angajați
- 24
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.2M | 768K | 24 |
Explore
Industry (CAEN 42)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TANKROM CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TANKROM CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 24
- Profit
- 768K
- Rank RO
- #27.813
- VDM SPEDITION S.R.L.
- Revenue
- 9M
- Employees
- 24
- Profit
- 2.5M
- Rank RO
- #28.384
- PADOPREST AGREGATE SRL
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 24
- Profit
- 458K
- Rank RO
- #28.785
- SFERA PETROLEUM CORP S.R.L.
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 24
- Profit
- 527K
- Rank RO
- #26.466
- RUAL HIDROINSTAL S.R.L.
- Revenue
- 8.9M
- Employees
- 23
- Profit
- 244K
- Rank RO
- #28.514
- IOAN DRAGOS TRANSPORT SRL
- Revenue
- 10M
- Employees
- 24
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #25.946
- NETGRID TELECOM SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 26
- Profit
- 606K
- Rank RO
- #27.955
- TUMACO IMPEX SRL
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 26
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #28.045
- MIANTE DUO GROUP SRL
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 23
- Profit
- 887K
- Rank RO
- #29.022
- ELNOS SERBIA FILIALA ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 8.5M
- Employees
- 25
- Profit
- 3.6K
- Rank RO
- #29.669
- GABORUT CITY SRL
- Revenue
- 8.9M
- Employees
- 22
- Profit
- 537K
- Rank RO
- #28.603
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TANKROM CONSTRUCT SRL(current) | 9.2M | 24 | 768K | #27.813 |
| VDM SPEDITION S.R.L. | 9M | 24 | 2.5M | #28.384 |
| PADOPREST AGREGATE SRL | 8.8M | 24 | 458K | #28.785 |
| SFERA PETROLEUM CORP S.R.L. | 9.8M | 24 | 527K | #26.466 |
| RUAL HIDROINSTAL S.R.L. | 8.9M | 23 | 244K | #28.514 |
| IOAN DRAGOS TRANSPORT SRL | 10M | 24 | 1.2M | #25.946 |
| NETGRID TELECOM SRL | 9.2M | 26 | 606K | #27.955 |
| TUMACO IMPEX SRL | 9.1M | 26 | 2.4M | #28.045 |
| MIANTE DUO GROUP SRL | 8.8M | 23 | 887K | #29.022 |
| ELNOS SERBIA FILIALA ROMANIA S.R.L. | 8.5M | 25 | 3.6K | #29.669 |
| GABORUT CITY SRL | 8.9M | 22 | 537K | #28.603 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TANKROM CONSTRUCT SRL(you) | VDM SPEDITION S.R.L. | PADOPREST AGREGATE SRL | SFERA PETROLEUM CORP S.R.L. | RUAL HIDROINSTAL S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.2M | 9M | 8.8M | 9.8M | 8.9M |
| Profit | 768K | 2.5M | 458K | 527K | 244K |
| Margin | 8,3% | 27,5% | 5,2% | 5,4% | 2,7% |
| Employees | 24 | 24 | 24 | 24 | 23 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TANKROM CONSTRUCT SRL”.