TAL CHEN IMPEX SRL
Revenue
702K
2024
Profit
19.1K
2024
Employees
3
2024
Margin
2,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TAL CHEN IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 702K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #20.967 la cifra de afaceri, #26.890 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TAL CHEN IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 702K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #20.967 la cifra de afaceri, #26.890 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CAMP MEDICA DISTRIBUTION SRL | 932K | 3 | Comerț en-gros |
| SOLARCITY DISTRIBUTION S.R.L. | 932K | 3 | Comerț en-gros |
| CARA REMENY COM SRL | 931K | 3 | Comerț en-gros |
| ALIS PRINT SRL | 937K | 3 | Comerț en-gros |
| YSABELA MODE IMPEX S.R.L. | 925K | 3 | Comerț en-gros |
| BIO TRADE SOLUTION SRL | 942K | 3 | Comerț en-gros |
| MRAKONIA TRADING SRL | 922K | 3 | Comerț en-gros |
| IMPLANT DIVISION SRL | 922K | 3 | Comerț en-gros |
| ATEC D.R. EXIM SRL | 921K | 3 | Comerț en-gros |
| EXOGEN S.R.L. | 946K | 3 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.1%
- CA / angajat
- 311K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 18%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 702K
- Profit net
- 19.1K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 702K | 19.1K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TAL CHEN IMPEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TAL CHEN IMPEX SRL(current)
- Revenue
- 702K
- Employees
- 3
- Profit
- 19.1K
- Rank RO
- #159.784
- CAMP MEDICA DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 932K
- Employees
- 3
- Profit
- 176K
- Rank RO
- #159.900
- SOLARCITY DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 932K
- Employees
- 3
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #159.922
- CARA REMENY COM SRL
- Revenue
- 931K
- Employees
- 3
- Profit
- -694K
- Rank RO
- #159.966
- ALIS PRINT SRL
- Revenue
- 937K
- Employees
- 3
- Profit
- 60.9K
- Rank RO
- #159.397
- YSABELA MODE IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 925K
- Employees
- 3
- Profit
- 96.7K
- Rank RO
- #160.643
- BIO TRADE SOLUTION SRL
- Revenue
- 942K
- Employees
- 3
- Profit
- 83.4K
- Rank RO
- #158.829
- MRAKONIA TRADING SRL
- Revenue
- 922K
- Employees
- 3
- Profit
- 80.3K
- Rank RO
- #160.910
- IMPLANT DIVISION SRL
- Revenue
- 922K
- Employees
- 3
- Profit
- -187K
- Rank RO
- #160.911
- ATEC D.R. EXIM SRL
- Revenue
- 921K
- Employees
- 3
- Profit
- 141K
- Rank RO
- #160.997
- EXOGEN S.R.L.
- Revenue
- 946K
- Employees
- 3
- Profit
- -122K
- Rank RO
- #158.522
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TAL CHEN IMPEX SRL(current) | 702K | 3 | 19.1K | #159.784 |
| CAMP MEDICA DISTRIBUTION SRL | 932K | 3 | 176K | #159.900 |
| SOLARCITY DISTRIBUTION S.R.L. | 932K | 3 | 113K | #159.922 |
| CARA REMENY COM SRL | 931K | 3 | -694K | #159.966 |
| ALIS PRINT SRL | 937K | 3 | 60.9K | #159.397 |
| YSABELA MODE IMPEX S.R.L. | 925K | 3 | 96.7K | #160.643 |
| BIO TRADE SOLUTION SRL | 942K | 3 | 83.4K | #158.829 |
| MRAKONIA TRADING SRL | 922K | 3 | 80.3K | #160.910 |
| IMPLANT DIVISION SRL | 922K | 3 | -187K | #160.911 |
| ATEC D.R. EXIM SRL | 921K | 3 | 141K | #160.997 |
| EXOGEN S.R.L. | 946K | 3 | -122K | #158.522 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TAL CHEN IMPEX SRL(you) | CAMP MEDICA DISTRIBUTION SRL | SOLARCITY DISTRIBUTION S.R.L. | CARA REMENY COM SRL | ALIS PRINT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 702K | 932K | 932K | 931K | 937K |
| Profit | 19.1K | 176K | 113K | -694K | 60.9K |
| Margin | 2,1% | 18,9% | 12,1% | -74,5% | 6,5% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TAL CHEN IMPEX SRL”.