TAINA LEMNULUI S.R.L.
Revenue
5K
2024
Profit
-2.7K
2024
Employees
1
2024
Margin
-53,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TAINA LEMNULUI S.R.L. este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 5K lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #4.666 la cifra de afaceri, #4.427 la profit, #2.488 la număr angajați din 6.535 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TAINA LEMNULUI S.R.L. este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 5K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -53.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #4.666 la cifra de afaceri, #4.427 la profit, #2.488 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -81.0× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ABSOLVENTUL SRL | 5K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| FLOREASCA SRL | 5K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| REISAN SRL | 5K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| NATURA BRIKET SRL | 4.3K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| MOB ELEGANT GRADY S.R.L. | 5K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| PAV-WOOD EXPERT S.R.L. | 5K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| ART TECH MASTERS STYLE DESIGN S.R.L. | 5K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| INFINIT INTELIGENT ENERGY SRL | 5.1K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| ECOLEGNO DESIGN S.R.L. | 5.1K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| NAPOCA LUX DESIGN S.R.L. | 4.9K | 1 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -53.5%
- CA / angajat
- 5K
- Scor risc (0–100)
- 77
- Percentil piață (CA)
- Top 76%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5K
- Profit net
- -2.7K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5K | -2.7K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TAINA LEMNULUI S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TAINA LEMNULUI S.R.L.(current)
- Revenue
- 5K
- Employees
- 1
- Profit
- -2.7K
- Rank RO
- #681.623
- ABSOLVENTUL SRL
- Revenue
- 5K
- Employees
- 1
- Profit
- 478 lei
- Rank RO
- #681.623
- FLOREASCA SRL
- Revenue
- 5K
- Employees
- 1
- Profit
- -2.6K
- Rank RO
- #681.623
- REISAN SRL
- Revenue
- 5K
- Employees
- 1
- Profit
- -778 lei
- Rank RO
- #681.623
- NATURA BRIKET SRL
- Revenue
- 4.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -1.4K
- Rank RO
- #685.116
- MOB ELEGANT GRADY S.R.L.
- Revenue
- 5K
- Employees
- 1
- Profit
- -32.6K
- Rank RO
- #682.248
- PAV-WOOD EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 5K
- Employees
- 1
- Profit
- -12.6K
- Rank RO
- #681.490
- ART TECH MASTERS STYLE DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 5K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.1K
- Rank RO
- #682.364
- INFINIT INTELIGENT ENERGY SRL
- Revenue
- 5.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -3K
- Rank RO
- #681.313
- ECOLEGNO DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 5.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -31.3K
- Rank RO
- #681.105
- NAPOCA LUX DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 4.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.8K
- Rank RO
- #682.829
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TAINA LEMNULUI S.R.L.(current) | 5K | 1 | -2.7K | #681.623 |
| ABSOLVENTUL SRL | 5K | 1 | 478 lei | #681.623 |
| FLOREASCA SRL | 5K | 1 | -2.6K | #681.623 |
| REISAN SRL | 5K | 1 | -778 lei | #681.623 |
| NATURA BRIKET SRL | 4.3K | 1 | -1.4K | #685.116 |
| MOB ELEGANT GRADY S.R.L. | 5K | 1 | -32.6K | #682.248 |
| PAV-WOOD EXPERT S.R.L. | 5K | 1 | -12.6K | #681.490 |
| ART TECH MASTERS STYLE DESIGN S.R.L. | 5K | 1 | 3.1K | #682.364 |
| INFINIT INTELIGENT ENERGY SRL | 5.1K | 1 | -3K | #681.313 |
| ECOLEGNO DESIGN S.R.L. | 5.1K | 1 | -31.3K | #681.105 |
| NAPOCA LUX DESIGN S.R.L. | 4.9K | 1 | 2.8K | #682.829 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TAINA LEMNULUI S.R.L.(you) | ABSOLVENTUL SRL | FLOREASCA SRL | REISAN SRL | NATURA BRIKET SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5K | 5K | 5K | 5K | 4.3K |
| Profit | -2.7K | 478 lei | -2.6K | -778 lei | -1.4K |
| Margin | -53,5% | 9,6% | -52,1% | -15,6% | -32,6% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TAINA LEMNULUI S.R.L.”.