SZINKER S.R.L.
Revenue
15.7M
2024
Profit
17.9K
2024
Employees
40
2024
Margin
0,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SZINKER S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 15.7M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #925 la cifra de afaceri, #21.472 la profit, #647 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SZINKER S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 15.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #925 la cifra de afaceri, #21.472 la profit, #647 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 11.2× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 12.3× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DA & CO EXPRESS SRL | 16.1M | 40 | Transport |
| LIG SPEDITION S.R.L. | 16.6M | 40 | Transport |
| INTER-EXPRES S.R.L. | 15.6M | 41 | Transport |
| CRISTALEX TRANS COMPANY SRL | 16.1M | 42 | Transport |
| GLOBAL LOGISTICS DIVISION S.R.L. | 14.9M | 40 | Transport |
| M.D. MECANIC BENZ 2003 SRL | 16.3M | 42 | Transport |
| AUTO IMPEX T. C. SRL | 16.8M | 39 | Transport |
| MATY EXPRESS SRL | 15.1M | 41 | Transport |
| GUARDIA ALLIANCE SRL | 17.5M | 40 | Transport |
| LUX CONSULTING S.R.L. | 16.7M | 42 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HARGHITA
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.1%
- CA / angajat
- 400K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 15.7M
- Profit net
- 17.9K
- Angajați
- 40
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 15.7M | 17.9K | 40 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SZINKER S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SZINKER S.R.L.(current)
- Revenue
- 15.7M
- Employees
- 40
- Profit
- 17.9K
- Rank RO
- #17.556
- DA & CO EXPRESS SRL
- Revenue
- 16.1M
- Employees
- 40
- Profit
- 365K
- Rank RO
- #17.462
- LIG SPEDITION S.R.L.
- Revenue
- 16.6M
- Employees
- 40
- Profit
- 143K
- Rank RO
- #16.989
- INTER-EXPRES S.R.L.
- Revenue
- 15.6M
- Employees
- 41
- Profit
- 377K
- Rank RO
- #17.891
- CRISTALEX TRANS COMPANY SRL
- Revenue
- 16.1M
- Employees
- 42
- Profit
- 872K
- Rank RO
- #17.428
- GLOBAL LOGISTICS DIVISION S.R.L.
- Revenue
- 14.9M
- Employees
- 40
- Profit
- 3M
- Rank RO
- #18.625
- M.D. MECANIC BENZ 2003 SRL
- Revenue
- 16.3M
- Employees
- 42
- Profit
- 529K
- Rank RO
- #17.303
- AUTO IMPEX T. C. SRL
- Revenue
- 16.8M
- Employees
- 39
- Profit
- 728K
- Rank RO
- #16.876
- MATY EXPRESS SRL
- Revenue
- 15.1M
- Employees
- 41
- Profit
- 296K
- Rank RO
- #18.437
- GUARDIA ALLIANCE SRL
- Revenue
- 17.5M
- Employees
- 40
- Profit
- -4.2M
- Rank RO
- #16.245
- LUX CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 16.7M
- Employees
- 42
- Profit
- 573K
- Rank RO
- #16.920
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SZINKER S.R.L.(current) | 15.7M | 40 | 17.9K | #17.556 |
| DA & CO EXPRESS SRL | 16.1M | 40 | 365K | #17.462 |
| LIG SPEDITION S.R.L. | 16.6M | 40 | 143K | #16.989 |
| INTER-EXPRES S.R.L. | 15.6M | 41 | 377K | #17.891 |
| CRISTALEX TRANS COMPANY SRL | 16.1M | 42 | 872K | #17.428 |
| GLOBAL LOGISTICS DIVISION S.R.L. | 14.9M | 40 | 3M | #18.625 |
| M.D. MECANIC BENZ 2003 SRL | 16.3M | 42 | 529K | #17.303 |
| AUTO IMPEX T. C. SRL | 16.8M | 39 | 728K | #16.876 |
| MATY EXPRESS SRL | 15.1M | 41 | 296K | #18.437 |
| GUARDIA ALLIANCE SRL | 17.5M | 40 | -4.2M | #16.245 |
| LUX CONSULTING S.R.L. | 16.7M | 42 | 573K | #16.920 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SZINKER S.R.L.(you) | DA & CO EXPRESS SRL | LIG SPEDITION S.R.L. | INTER-EXPRES S.R.L. | CRISTALEX TRANS COMPANY SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 15.7M | 16.1M | 16.6M | 15.6M | 16.1M |
| Profit | 17.9K | 365K | 143K | 377K | 872K |
| Margin | 0,1% | 2,3% | 0,9% | 2,4% | 5,4% |
| Employees | 40 | 40 | 40 | 41 | 42 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SZINKER S.R.L.”.