SZILARD SERVCONS S.R.L.
Revenue
531K
2024
Profit
434K
2024
Employees
1
2024
Margin
80,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SZILARD SERVCONS S.R.L. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 531K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #8.292 la cifra de afaceri, #5.405 la profit, #5.212 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 80.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SZILARD SERVCONS S.R.L. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 531K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 80.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #8.292 la cifra de afaceri, #5.405 la profit, #5.212 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 5.5× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NOLTURE SOFTWARE S.R.L. | 538K | 1 | IT |
| HTM SOLUTII SOFTWARE S.R.L. | 543K | 1 | IT |
| SAHI CONSULT S.R.L. | 537K | 1 | IT |
| MNA TECH CLOUD S.R.L. | 536K | 1 | IT |
| LEONCODE S.R.L. | 545K | 1 | IT |
| 4TIS ITVISION S.R.L. | 546K | 1 | IT |
| INVICTUS DEV S.R.L. | 546K | 1 | IT |
| MDF SOLUTIONS S.R.L. | 547K | 1 | IT |
| TORIUM SYSTEMS S.R.L. | 532K | 1 | IT |
| PSYLRD S.R.L. | 530K | 1 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 80.4%
- CA / angajat
- 540K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 24%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 531K
- Profit net
- 434K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 531K | 434K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SZILARD SERVCONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SZILARD SERVCONS S.R.L.(current)
- Revenue
- 531K
- Employees
- 1
- Profit
- 434K
- Rank RO
- #219.626
- NOLTURE SOFTWARE S.R.L.
- Revenue
- 538K
- Employees
- 1
- Profit
- 371K
- Rank RO
- #220.031
- HTM SOLUTII SOFTWARE S.R.L.
- Revenue
- 543K
- Employees
- 1
- Profit
- 371K
- Rank RO
- #218.965
- SAHI CONSULT S.R.L.
- Revenue
- 537K
- Employees
- 1
- Profit
- 398K
- Rank RO
- #220.303
- MNA TECH CLOUD S.R.L.
- Revenue
- 536K
- Employees
- 1
- Profit
- 415K
- Rank RO
- #220.414
- LEONCODE S.R.L.
- Revenue
- 545K
- Employees
- 1
- Profit
- 471K
- Rank RO
- #218.463
- 4TIS ITVISION S.R.L.
- Revenue
- 546K
- Employees
- 1
- Profit
- 4K
- Rank RO
- #218.369
- INVICTUS DEV S.R.L.
- Revenue
- 546K
- Employees
- 1
- Profit
- 217K
- Rank RO
- #218.258
- MDF SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 547K
- Employees
- 1
- Profit
- 479K
- Rank RO
- #218.157
- TORIUM SYSTEMS S.R.L.
- Revenue
- 532K
- Employees
- 1
- Profit
- 460K
- Rank RO
- #221.282
- PSYLRD S.R.L.
- Revenue
- 530K
- Employees
- 1
- Profit
- 288K
- Rank RO
- #221.826
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SZILARD SERVCONS S.R.L.(current) | 531K | 1 | 434K | #219.626 |
| NOLTURE SOFTWARE S.R.L. | 538K | 1 | 371K | #220.031 |
| HTM SOLUTII SOFTWARE S.R.L. | 543K | 1 | 371K | #218.965 |
| SAHI CONSULT S.R.L. | 537K | 1 | 398K | #220.303 |
| MNA TECH CLOUD S.R.L. | 536K | 1 | 415K | #220.414 |
| LEONCODE S.R.L. | 545K | 1 | 471K | #218.463 |
| 4TIS ITVISION S.R.L. | 546K | 1 | 4K | #218.369 |
| INVICTUS DEV S.R.L. | 546K | 1 | 217K | #218.258 |
| MDF SOLUTIONS S.R.L. | 547K | 1 | 479K | #218.157 |
| TORIUM SYSTEMS S.R.L. | 532K | 1 | 460K | #221.282 |
| PSYLRD S.R.L. | 530K | 1 | 288K | #221.826 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SZILARD SERVCONS S.R.L.(you) | NOLTURE SOFTWARE S.R.L. | HTM SOLUTII SOFTWARE S.R.L. | SAHI CONSULT S.R.L. | MNA TECH CLOUD S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 531K | 538K | 543K | 537K | 536K |
| Profit | 434K | 371K | 371K | 398K | 415K |
| Margin | 80,4% | 69,0% | 68,3% | 74,1% | 77,3% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SZILARD SERVCONS S.R.L.”.