SYROM SHIPPING S.R.L.
Revenue
889K
2024
Profit
537K
2024
Employees
5
2024
Margin
47,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SYROM SHIPPING S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 889K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #1.644 la cifra de afaceri, #614 la profit, #872 la număr angajați din 5.516 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 47.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SYROM SHIPPING S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 889K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 47.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #1.644 la cifra de afaceri, #614 la profit, #872 la număr angajați din 5.516 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 52) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.1M lei
- Marjă medie
- 6.9%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 6.8× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 52) — 2024
Industry size
33.9B
RON revenue
Total companies
5.516
Total employees
42.912
Industry growth
—
YoY
Top companies
- GLOBAL DEFENSE LOGISTICS SRL1.1B
- SCHENKER LOGISTICS ROMANIA S.A.890M
- KUEHNE + NAGEL S.R.L.700M
- CONSTANTA SOUTH CONTAINER TERMINAL SRL620M
- COMPANIA NA�IONAL� "ADMINISTRA�IA PORTURILOR MARITIME" - S.A.CONSTAN�A565M
- GEBRUDER WEISS SRL562M
- TRANSMEC RO SRL559M
- YUSEN LOGISTICS (ROMANIA) S.R.L.470M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| H. ESSERS EXPEDI�II SRL | 1.2M | 5 | Transport |
| DVF ROUTING SRL | 1.2M | 5 | Transport |
| TIMBER HOUSE SERVICE S.R.L. | 1.2M | 5 | Transport |
| SYRANO D.T.L. EXPERT S.R.L. | 1.1M | 5 | Transport |
| EVRACO LOGISTICS S.R.L. | 1.4M | 5 | Transport |
| RO - SERVICE 24 S.R.L. | 1.1M | 5 | Transport |
| ARTFAST SRL | 1.1M | 5 | Transport |
| TOTAL UNIVERSAL IMPORT EXPORT 2018 S.R.L. | 1.3M | 5 | Transport |
| YOUNG SPEDITION GROUP S.R.L. | 1.3M | 5 | Transport |
| IRIS SMART PACK S.R.L. | 1.3M | 5 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 52)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 47.1%
- CA / angajat
- 228K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 16%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 889K
- Profit net
- 537K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 889K | 537K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 52)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SYROM SHIPPING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SYROM SHIPPING S.R.L.(current)
- Revenue
- 889K
- Employees
- 5
- Profit
- 537K
- Rank RO
- #140.673
- H. ESSERS EXPEDI�II SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 153K
- Rank RO
- #139.744
- DVF ROUTING SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 3.6K
- Rank RO
- #139.295
- TIMBER HOUSE SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 59.6K
- Rank RO
- #137.879
- SYRANO D.T.L. EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- -207K
- Rank RO
- #143.801
- EVRACO LOGISTICS S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 62.1K
- Rank RO
- #124.643
- RO - SERVICE 24 S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 324K
- Rank RO
- #145.615
- ARTFAST SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 621K
- Rank RO
- #146.887
- TOTAL UNIVERSAL IMPORT EXPORT 2018 S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 448K
- Rank RO
- #131.257
- YOUNG SPEDITION GROUP S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 5
- Profit
- -155K
- Rank RO
- #131.252
- IRIS SMART PACK S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 592K
- Rank RO
- #131.215
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SYROM SHIPPING S.R.L.(current) | 889K | 5 | 537K | #140.673 |
| H. ESSERS EXPEDI�II SRL | 1.2M | 5 | 153K | #139.744 |
| DVF ROUTING SRL | 1.2M | 5 | 3.6K | #139.295 |
| TIMBER HOUSE SERVICE S.R.L. | 1.2M | 5 | 59.6K | #137.879 |
| SYRANO D.T.L. EXPERT S.R.L. | 1.1M | 5 | -207K | #143.801 |
| EVRACO LOGISTICS S.R.L. | 1.4M | 5 | 62.1K | #124.643 |
| RO - SERVICE 24 S.R.L. | 1.1M | 5 | 324K | #145.615 |
| ARTFAST SRL | 1.1M | 5 | 621K | #146.887 |
| TOTAL UNIVERSAL IMPORT EXPORT 2018 S.R.L. | 1.3M | 5 | 448K | #131.257 |
| YOUNG SPEDITION GROUP S.R.L. | 1.3M | 5 | -155K | #131.252 |
| IRIS SMART PACK S.R.L. | 1.3M | 5 | 592K | #131.215 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SYROM SHIPPING S.R.L.(you) | H. ESSERS EXPEDI�II SRL | DVF ROUTING SRL | TIMBER HOUSE SERVICE S.R.L. | SYRANO D.T.L. EXPERT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 889K | 1.2M | 1.2M | 1.2M | 1.1M |
| Profit | 537K | 153K | 3.6K | 59.6K | -207K |
| Margin | 47,1% | 13,3% | 0,3% | 5,1% | -18,8% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SYROM SHIPPING S.R.L.”.