SYM & ABY-TRANS SRL
Revenue
1.9M
2024
Profit
3.5K
2024
Employees
6
2024
Margin
0,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SYM & ABY-TRANS SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #6.857 la cifra de afaceri, #30.366 la profit, #5.060 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SYM & ABY-TRANS SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #6.857 la cifra de afaceri, #30.366 la profit, #5.060 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SOFY NEKMAN S.R.L. | 1.9M | 6 | Transport |
| DEIVLUCA TRANS S.R.L. | 2.2M | 6 | Transport |
| PADIVAS SRL | 1.9M | 6 | Transport |
| CRAFT TRADE UNION S.R.L. | 1.9M | 6 | Transport |
| HATOS TRANS S.R.L. | 1.7M | 6 | Transport |
| ROBI AGER TRANS S.R.L. | 1.9M | 6 | Transport |
| MATRIX COUGR SRL | 1.9M | 6 | Transport |
| TERAGO DIVERS SRL | 1.9M | 6 | Transport |
| BUTEAN SPEDITION & LOGISTICS S.R.L. | 1.6M | 6 | Transport |
| COMPARONE TRANS S.R.L. | 1.9M | 6 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.2%
- CA / angajat
- 318K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.9M
- Profit net
- 3.5K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.9M | 3.5K | 6 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SYM & ABY-TRANS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SYM & ABY-TRANS SRL(current)
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 3.5K
- Rank RO
- #99.049
- SOFY NEKMAN S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 10.7K
- Rank RO
- #98.867
- DEIVLUCA TRANS S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 16.2K
- Rank RO
- #90.318
- PADIVAS SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 73.2K
- Rank RO
- #98.960
- CRAFT TRADE UNION S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 641K
- Rank RO
- #99.287
- HATOS TRANS S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 10.3K
- Rank RO
- #109.632
- ROBI AGER TRANS S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 150K
- Rank RO
- #98.720
- MATRIX COUGR SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 24.9K
- Rank RO
- #99.418
- TERAGO DIVERS SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 455K
- Rank RO
- #99.612
- BUTEAN SPEDITION & LOGISTICS S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 26.3K
- Rank RO
- #109.896
- COMPARONE TRANS S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 54.1K
- Rank RO
- #98.352
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SYM & ABY-TRANS SRL(current) | 1.9M | 6 | 3.5K | #99.049 |
| SOFY NEKMAN S.R.L. | 1.9M | 6 | 10.7K | #98.867 |
| DEIVLUCA TRANS S.R.L. | 2.2M | 6 | 16.2K | #90.318 |
| PADIVAS SRL | 1.9M | 6 | 73.2K | #98.960 |
| CRAFT TRADE UNION S.R.L. | 1.9M | 6 | 641K | #99.287 |
| HATOS TRANS S.R.L. | 1.7M | 6 | 10.3K | #109.632 |
| ROBI AGER TRANS S.R.L. | 1.9M | 6 | 150K | #98.720 |
| MATRIX COUGR SRL | 1.9M | 6 | 24.9K | #99.418 |
| TERAGO DIVERS SRL | 1.9M | 6 | 455K | #99.612 |
| BUTEAN SPEDITION & LOGISTICS S.R.L. | 1.6M | 6 | 26.3K | #109.896 |
| COMPARONE TRANS S.R.L. | 1.9M | 6 | 54.1K | #98.352 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SYM & ABY-TRANS SRL(you) | SOFY NEKMAN S.R.L. | DEIVLUCA TRANS S.R.L. | PADIVAS SRL | CRAFT TRADE UNION S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.9M | 1.9M | 2.2M | 1.9M | 1.9M |
| Profit | 3.5K | 10.7K | 16.2K | 73.2K | 641K |
| Margin | 0,2% | 0,6% | 0,8% | 3,8% | 33,8% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SYM & ABY-TRANS SRL”.