S.U.T. CARPATI S.A.

CUI 2784583·Fabricare produse din sticlă și alte minerale·Ilfov·Founded 2024

Revenue

32.5M

2024

Profit

117K

2024

Employees

45

2024

Margin

0,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

S.U.T. CARPATI S.A. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 32.5M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #110 la cifra de afaceri, #613 la profit, #126 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
S.U.T. CARPATI S.A. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 32.5M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #110 la cifra de afaceri, #613 la profit, #126 la număr angajați din 3.567 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#110 din 3.567 companii

Top 3.1%

Vezi clasamentul

După profit

#613 din 3.567 companii

Top 17.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#126 din 3.567 companii

Top 3.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
7.4M lei
Marjă medie
8.5%
Angajați medie
10

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri32.5M lei vs medie industrie 7.4M lei

Compania este 4.4× față de media industriei

Marjă profit0.3% vs medie industrie 8.5%

Compania este 0.0× față de media industriei

Angajați45 vs medie industrie 10

Compania este 4.6× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024

Industry size

26.5B

RON revenue

Total companies

3.567

Total employees

35.195

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
INCONTRO PREFABBRICATI S.A.33.9M47Fabricare produse din sticlă și alte minerale
COROFLAD TRANS SRL32.9M43Fabricare produse din sticlă și alte minerale
PROFI BETON SRL31.4M45Fabricare produse din sticlă și alte minerale
GRIFON BETON SRL37.8M45Fabricare produse din sticlă și alte minerale
BETOANE �I PREFABRICATE SRL29.1M45Fabricare produse din sticlă și alte minerale
BETONISSIMA SRL32.1M50Fabricare produse din sticlă și alte minerale
BETON CONSTRUCT S.R.L.36.9M48Fabricare produse din sticlă și alte minerale
ALS BETON SRL38.6M38Fabricare produse din sticlă și alte minerale
KUCHINOX S.R.L.29.1M46Fabricare produse din sticlă și alte minerale
THERMOSYSTEM CONSTRUCT CORPORATION SRL41.1M51Fabricare produse din sticlă și alte minerale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
0.3%
CA / angajat
746K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    32.5M
    Profit net
    117K
    Angajați
    45

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la S.U.T. CARPATI S.A. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricS.U.T. CARPATI S.A.(you)INCONTRO PREFABBRICATI S.A.COROFLAD TRANS SRLPROFI BETON SRLGRIFON BETON SRL
Revenue
32.5M
33.9M
32.9M
31.4M
37.8M
Profit
117K
1.8M
1.2M
423K
832K
Margin
0,3%
5,4%
3,7%
1,3%
2,2%
Employees
45
47
43
45
45
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “S.U.T. CARPATI S.A.”.