SUPER BALL SRL

CUI 16992274·Fabricare produse textile·Timis·Founded 2024

Revenue

78.4M

2024

Profit

2.5M

2024

Employees

161

2024

Margin

3,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SUPER BALL SRL este o companie mare din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 78.4M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #25 la cifra de afaceri, #23 la profit, #38 la număr angajați din 2.066 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SUPER BALL SRL este o companie mare din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 78.4M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.2%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #25 la cifra de afaceri, #23 la profit, #38 la număr angajați din 2.066 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#25 din 2.066 companii

Top 1.2%

Vezi clasamentul

După profit

#23 din 2.066 companii

Top 1.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#38 din 2.066 companii

Top 1.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
4.5M lei
Marjă medie
0.3%
Angajați medie
11

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri78.4M lei vs medie industrie 4.5M lei

Compania este 17.6× față de media industriei

Marjă profit3.2% vs medie industrie 0.3%

Compania este 12.6× față de media industriei

Angajați161 vs medie industrie 11

Compania este 14.5× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024

Industry size

9.2B

RON revenue

Total companies

2.066

Total employees

22.902

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ROMTEXTIL SA91.5M161Fabricare produse textile
INTEX S.A.95.4M159Fabricare produse textile
FILECA INDUSTRY SA70.2M215Fabricare produse textile
TESSUTICA ROMANIA SRL71.5M115Fabricare produse textile
PARAT TECHNOLOGY ROMANIA S.R.L.70.8M228Fabricare produse textile
MONOSUISSE RO SRL113M178Fabricare produse textile
MINET CONF SRL53.1M144Fabricare produse textile
TECHTEX S.R.L.93.3M226Fabricare produse textile
MINET SA137M180Fabricare produse textile
MENTOR SRL40.6M146Fabricare produse textile

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
3.2%
CA / angajat
487K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    78.4M
    Profit net
    2.5M
    Angajați
    161

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SUPER BALL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSUPER BALL SRL(you)ROMTEXTIL SAINTEX S.A.FILECA INDUSTRY SATESSUTICA ROMANIA SRL
Revenue
78.4M
91.5M
95.4M
70.2M
71.5M
Profit
2.5M
403K
1.3M
193K
957K
Margin
3,2%
0,4%
1,4%
0,3%
1,3%
Employees
161
161
159
215
115
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SUPER BALL SRL”.