SUNEQUIPMENT SRL
Revenue
1.5M
2024
Profit
88.9K
2024
Employees
4
2024
Margin
2,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SUNEQUIPMENT SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (România), compania este #714 la cifra de afaceri, #894 la profit, #1.005 la număr angajați din 3.364 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SUNEQUIPMENT SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (România), compania este #714 la cifra de afaceri, #894 la profit, #1.005 la număr angajați din 3.364 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (CAEN 22) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 11.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 18
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (CAEN 22) — 2024
Industry size
37.3B
RON revenue
Total companies
3.364
Total employees
59.024
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EUROTECOS DAN S.R.L. | 3.7M | 4 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| MACSIM COMPANY SRL | 3.8M | 4 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| ELKA PROD COM SRL | 3.6M | 5 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| AVA TERM PRO S.R.L. | 3.1M | 5 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| SEAL MANUFACTURING RO S.R.L. | 3.1M | 5 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| ERIK PLAST SRL | 3.2M | 5 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| ANGI EUROPLAST S.R.L. | 2.3M | 4 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| PROCESS COLOR ART SRL | 3M | 3 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| H.B.I. CONSTRUCT SRL | 4.1M | 4 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| VENUS GRUP CLAS SRL | 3.3M | 5 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 22)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.9%
- CA / angajat
- 754K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.5M
- Profit net
- 88.9K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.5M | 88.9K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SUNEQUIPMENT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SUNEQUIPMENT SRL(current)
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 88.9K
- Rank RO
- #68.268
- EUROTECOS DAN S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 4
- Profit
- 324K
- Rank RO
- #59.052
- MACSIM COMPANY SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 4
- Profit
- 280K
- Rank RO
- #57.300
- ELKA PROD COM SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 5
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #60.326
- AVA TERM PRO S.R.L.
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 301K
- Rank RO
- #66.611
- SEAL MANUFACTURING RO S.R.L.
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 327K
- Rank RO
- #66.579
- ERIK PLAST SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 251K
- Rank RO
- #65.941
- ANGI EUROPLAST S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 41K
- Rank RO
- #86.791
- PROCESS COLOR ART SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 3
- Profit
- 211K
- Rank RO
- #68.808
- H.B.I. CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 890K
- Rank RO
- #53.788
- VENUS GRUP CLAS SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 382K
- Rank RO
- #63.745
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SUNEQUIPMENT SRL(current) | 1.5M | 4 | 88.9K | #68.268 |
| EUROTECOS DAN S.R.L. | 3.7M | 4 | 324K | #59.052 |
| MACSIM COMPANY SRL | 3.8M | 4 | 280K | #57.300 |
| ELKA PROD COM SRL | 3.6M | 5 | 1.5M | #60.326 |
| AVA TERM PRO S.R.L. | 3.1M | 5 | 301K | #66.611 |
| SEAL MANUFACTURING RO S.R.L. | 3.1M | 5 | 327K | #66.579 |
| ERIK PLAST SRL | 3.2M | 5 | 251K | #65.941 |
| ANGI EUROPLAST S.R.L. | 2.3M | 4 | 41K | #86.791 |
| PROCESS COLOR ART SRL | 3M | 3 | 211K | #68.808 |
| H.B.I. CONSTRUCT SRL | 4.1M | 4 | 890K | #53.788 |
| VENUS GRUP CLAS SRL | 3.3M | 5 | 382K | #63.745 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SUNEQUIPMENT SRL(you) | EUROTECOS DAN S.R.L. | MACSIM COMPANY SRL | ELKA PROD COM SRL | AVA TERM PRO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.5M | 3.7M | 3.8M | 3.6M | 3.1M |
| Profit | 88.9K | 324K | 280K | 1.5M | 301K |
| Margin | 2,9% | 8,9% | 7,4% | 41,1% | 9,7% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SUNEQUIPMENT SRL”.