Revenue

35.4M

2024

Profit

-9.2M

2024

Employees

159

2024

Margin

-22,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

S.U.C.P.I. S.A. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 35.4M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #194 la cifra de afaceri, #39.564 la profit, #48 la număr angajați din 39.568 companii.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
S.U.C.P.I. S.A. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 35.4M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -22.5%).
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #194 la cifra de afaceri, #39.564 la profit, #48 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#194 din 39.568 companii

Top 0.5%

Vezi clasamentul

După profit

#39.564 din 39.568 companii

Top 100.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#48 din 39.568 companii

Top 0.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri35.4M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 24.8× față de media industriei

Marjă profit-22.5% vs medie industrie 11.2%

Compania este -2.0× față de media industriei

Angajați159 vs medie industrie 4

Compania este 43.8× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ECO GARDEN CONSTRUCT SRL39.8M164Construcții
COMRANADO S.R.L.47.9M146Construcții
AGASI SRL38.6M146Construcții
CBS EASTERN EUROPE SRL43.5M140Construcții
ROHRER SERVICII INDUSTRIALE SRL43.5M187Construcții
CARPATI-COM SRL47M181Construcții
ICCO SMART SOLUTIONS S.R.L.36.3M137Construcții
GENERAL M.P.M.IMPEX S.R.L.41.1M225Construcții
VERTATEL INTERNATIONAL S.R.L.48.8M189Construcții
IMSAT-CUADRIPOL SA53.1M142Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
-22.5%
CA / angajat
258K
Scor risc (0–100)
61
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    35.4M
    Profit net
    -9.2M
    Angajați
    159

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la S.U.C.P.I. S.A. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricS.U.C.P.I. S.A.(you)ECO GARDEN CONSTRUCT SRLCOMRANADO S.R.L.AGASI SRLCBS EASTERN EUROPE SRL
Revenue
35.4M
39.8M
47.9M
38.6M
43.5M
Profit
-9.2M
4.6M
4.8M
220K
2.1M
Margin
-22,5%
11,6%
10,1%
0,6%
4,8%
Employees
159
164
146
146
140
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “S.U.C.P.I. S.A.”.