SUCHEN 2009 S.R.L.
Revenue
10.3M
2024
Profit
193K
2024
Employees
14
2024
Margin
1,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SUCHEN 2009 S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 10.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #5.521 la cifra de afaceri, #12.681 la profit, #3.318 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SUCHEN 2009 S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 10.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #5.521 la cifra de afaceri, #12.681 la profit, #3.318 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 2.8× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| METAL FREE UCD SRL | 10.7M | 15 | Comerț en-gros |
| RITA IMPEX SRL | 10.4M | 14 | Comerț en-gros |
| BLUE DISTRIBUTION SRL | 10.5M | 14 | Comerț en-gros |
| MED SOLUTIONS 70 S.R.L. | 10.5M | 14 | Comerț en-gros |
| KESSEL ROMANIA S.R.L. | 10.5M | 14 | Comerț en-gros |
| DAJAR HOME & GARDEN SRL | 10.6M | 14 | Comerț en-gros |
| ELMAR COM SRL | 10.6M | 14 | Comerț en-gros |
| FRAT CONS SRL | 10.6M | 14 | Comerț en-gros |
| CRINEXCOM SRL | 11.4M | 15 | Comerț en-gros |
| COMAT-TRADING SA | 10.7M | 14 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.9%
- CA / angajat
- 738K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 10.3M
- Profit net
- 193K
- Angajați
- 14
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 10.3M | 193K | 14 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SUCHEN 2009 S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SUCHEN 2009 S.R.L.(current)
- Revenue
- 10.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 193K
- Rank RO
- #25.316
- METAL FREE UCD SRL
- Revenue
- 10.7M
- Employees
- 15
- Profit
- 84.4K
- Rank RO
- #24.609
- RITA IMPEX SRL
- Revenue
- 10.4M
- Employees
- 14
- Profit
- 883K
- Rank RO
- #25.256
- BLUE DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 308K
- Rank RO
- #25.070
- MED SOLUTIONS 70 S.R.L.
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 4.9M
- Rank RO
- #25.041
- KESSEL ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 545K
- Rank RO
- #24.930
- DAJAR HOME & GARDEN SRL
- Revenue
- 10.6M
- Employees
- 14
- Profit
- 255K
- Rank RO
- #24.786
- ELMAR COM SRL
- Revenue
- 10.6M
- Employees
- 14
- Profit
- 218K
- Rank RO
- #24.754
- FRAT CONS SRL
- Revenue
- 10.6M
- Employees
- 14
- Profit
- 489K
- Rank RO
- #24.753
- CRINEXCOM SRL
- Revenue
- 11.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 922K
- Rank RO
- #23.381
- COMAT-TRADING SA
- Revenue
- 10.7M
- Employees
- 14
- Profit
- 32.3K
- Rank RO
- #24.566
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SUCHEN 2009 S.R.L.(current) | 10.3M | 14 | 193K | #25.316 |
| METAL FREE UCD SRL | 10.7M | 15 | 84.4K | #24.609 |
| RITA IMPEX SRL | 10.4M | 14 | 883K | #25.256 |
| BLUE DISTRIBUTION SRL | 10.5M | 14 | 308K | #25.070 |
| MED SOLUTIONS 70 S.R.L. | 10.5M | 14 | 4.9M | #25.041 |
| KESSEL ROMANIA S.R.L. | 10.5M | 14 | 545K | #24.930 |
| DAJAR HOME & GARDEN SRL | 10.6M | 14 | 255K | #24.786 |
| ELMAR COM SRL | 10.6M | 14 | 218K | #24.754 |
| FRAT CONS SRL | 10.6M | 14 | 489K | #24.753 |
| CRINEXCOM SRL | 11.4M | 15 | 922K | #23.381 |
| COMAT-TRADING SA | 10.7M | 14 | 32.3K | #24.566 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SUCHEN 2009 S.R.L.(you) | METAL FREE UCD SRL | RITA IMPEX SRL | BLUE DISTRIBUTION SRL | MED SOLUTIONS 70 S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 10.3M | 10.7M | 10.4M | 10.5M | 10.5M |
| Profit | 193K | 84.4K | 883K | 308K | 4.9M |
| Margin | 1,9% | 0,8% | 8,5% | 2,9% | 46,5% |
| Employees | 14 | 15 | 14 | 14 | 14 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SUCHEN 2009 S.R.L.”.