Revenue

1.8M

2024

Profit

685K

2024

Employees

2

2024

Margin

38,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

STU DESIGN & CONSULTING S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.266 la cifra de afaceri, #1.624 la profit, #4.899 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 38.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
STU DESIGN & CONSULTING S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 38.9%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.266 la cifra de afaceri, #1.624 la profit, #4.899 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.266 din 28.608 companii

Top 7.9%

Vezi clasamentul

După profit

#1.624 din 28.608 companii

Top 5.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#4.899 din 28.608 companii

Top 17.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri1.8M lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 1.7× față de media industriei

Marjă profit38.9% vs medie industrie 16.2%

Compania este 2.4× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 3

Compania este 0.7× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
PROD AXI COM SRL1.8M2Activități profesionale
TONY STANESCU S.R.L.1.7M2Activități profesionale
ADA CONCEPT DESIGN S.R.L.1.8M2Activități profesionale
TEHNOCLIMA PROIECT SRL1.8M2Activități profesionale
OPEN ARCHITECTURE & LIFESTYLE S.R.L.1.8M2Activități profesionale
ASC SMART TECHNOLOGY S.R.L.1.8M2Activități profesionale
ALLIED ENGINEERS CONSULT S.R.L.1.9M2Activități profesionale
M.V.P. ARCHITECTURE SRL1.9M2Activități profesionale
SYMBIO PROIECTARE SI MANAGEMENT S.R.L.1.9M2Activități profesionale
V�RZAN & ARHITEC�II SRL1.9M2Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
38.9%
CA / angajat
880K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 12%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    1.8M
    Profit net
    685K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la STU DESIGN & CONSULTING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSTU DESIGN & CONSULTING S.R.L.(you)PROD AXI COM SRLTONY STANESCU S.R.L.ADA CONCEPT DESIGN S.R.L.TEHNOCLIMA PROIECT SRL
Revenue
1.8M
1.8M
1.7M
1.8M
1.8M
Profit
685K
1.4M
1M
236K
130K
Margin
38,9%
76,3%
59,5%
13,1%
7,2%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “STU DESIGN & CONSULTING S.R.L.”.