STRUCTURE POWER S.R.L.
Revenue
163K
2024
Profit
19.6K
2024
Employees
2
2024
Margin
12,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
STRUCTURE POWER S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 163K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #14.621 la cifra de afaceri, #14.628 la profit, #4.899 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- STRUCTURE POWER S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 163K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #14.621 la cifra de afaceri, #14.628 la profit, #4.899 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DASEIN WORLDWIDE ARCHITECTS & MASTERPLANNERS SRL | 163K | 2 | Activități profesionale |
| TOPO CONSTRUCT PROIECT S.R.L. | 158K | 2 | Activități profesionale |
| CONSULTING EUROPEAN BUILDING & CONSTRUCTION S.R.L. | 156K | 2 | Activități profesionale |
| TOP ACTIV BROKERAJ SRL | 154K | 2 | Activități profesionale |
| UTIL APA PROIECT S.R.L. | 175K | 2 | Activități profesionale |
| FABLO TECH CONSULTING SRL | 150K | 2 | Activități profesionale |
| ARGECAD CADASTRE ARGE� S.R.L. | 176K | 2 | Activități profesionale |
| GEO DRAG TEST S.R.L. | 149K | 2 | Activități profesionale |
| APATERRA GREEN S.R.L. | 180K | 2 | Activități profesionale |
| FULL3D S.R.L. | 147K | 2 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.0%
- CA / angajat
- 81.4K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 47%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 163K
- Profit net
- 19.6K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 163K | 19.6K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la STRUCTURE POWER S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- STRUCTURE POWER S.R.L.(current)
- Revenue
- 163K
- Employees
- 2
- Profit
- 19.6K
- Rank RO
- #420.883
- DASEIN WORLDWIDE ARCHITECTS & MASTERPLANNERS SRL
- Revenue
- 163K
- Employees
- 2
- Profit
- -83.6K
- Rank RO
- #420.536
- TOPO CONSTRUCT PROIECT S.R.L.
- Revenue
- 158K
- Employees
- 2
- Profit
- 13.7K
- Rank RO
- #425.549
- CONSULTING EUROPEAN BUILDING & CONSTRUCTION S.R.L.
- Revenue
- 156K
- Employees
- 2
- Profit
- -106K
- Rank RO
- #427.716
- TOP ACTIV BROKERAJ SRL
- Revenue
- 154K
- Employees
- 2
- Profit
- 5.5K
- Rank RO
- #429.384
- UTIL APA PROIECT S.R.L.
- Revenue
- 175K
- Employees
- 2
- Profit
- 5.6K
- Rank RO
- #409.069
- FABLO TECH CONSULTING SRL
- Revenue
- 150K
- Employees
- 2
- Profit
- 75.2K
- Rank RO
- #432.931
- ARGECAD CADASTRE ARGE� S.R.L.
- Revenue
- 176K
- Employees
- 2
- Profit
- 3.8K
- Rank RO
- #408.115
- GEO DRAG TEST S.R.L.
- Revenue
- 149K
- Employees
- 2
- Profit
- 733 lei
- Rank RO
- #435.007
- APATERRA GREEN S.R.L.
- Revenue
- 180K
- Employees
- 2
- Profit
- 28.5K
- Rank RO
- #405.097
- FULL3D S.R.L.
- Revenue
- 147K
- Employees
- 2
- Profit
- -63.7K
- Rank RO
- #436.897
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| STRUCTURE POWER S.R.L.(current) | 163K | 2 | 19.6K | #420.883 |
| DASEIN WORLDWIDE ARCHITECTS & MASTERPLANNERS SRL | 163K | 2 | -83.6K | #420.536 |
| TOPO CONSTRUCT PROIECT S.R.L. | 158K | 2 | 13.7K | #425.549 |
| CONSULTING EUROPEAN BUILDING & CONSTRUCTION S.R.L. | 156K | 2 | -106K | #427.716 |
| TOP ACTIV BROKERAJ SRL | 154K | 2 | 5.5K | #429.384 |
| UTIL APA PROIECT S.R.L. | 175K | 2 | 5.6K | #409.069 |
| FABLO TECH CONSULTING SRL | 150K | 2 | 75.2K | #432.931 |
| ARGECAD CADASTRE ARGE� S.R.L. | 176K | 2 | 3.8K | #408.115 |
| GEO DRAG TEST S.R.L. | 149K | 2 | 733 lei | #435.007 |
| APATERRA GREEN S.R.L. | 180K | 2 | 28.5K | #405.097 |
| FULL3D S.R.L. | 147K | 2 | -63.7K | #436.897 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | STRUCTURE POWER S.R.L.(you) | DASEIN WORLDWIDE ARCHITECTS & MASTERPLANNERS SRL | TOPO CONSTRUCT PROIECT S.R.L. | CONSULTING EUROPEAN BUILDING & CONSTRUCTION S.R.L. | TOP ACTIV BROKERAJ SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 163K | 163K | 158K | 156K | 154K |
| Profit | 19.6K | -83.6K | 13.7K | -106K | 5.5K |
| Margin | 12,0% | -51,2% | 8,7% | -67,9% | 3,5% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “STRUCTURE POWER S.R.L.”.