STONE CRIS-MAR CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
295K
2024
Profit
10.9K
2024
Employees
4
2024
Margin
3,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
STONE CRIS-MAR CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 295K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #20.829 la cifra de afaceri, #22.452 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- STONE CRIS-MAR CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 295K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #20.829 la cifra de afaceri, #22.452 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DALA EDIL S.R.L. | 294K | 4 | Construcții |
| ADAF CONSTRUCT EDIFICII S.R.L. | 297K | 4 | Construcții |
| SIM-BAR CONSTRUCT S.R.L. | 293K | 4 | Construcții |
| STON TEHNIC CONSTRUCT SRL | 291K | 4 | Construcții |
| FURGON CONS S.R.L. | 285K | 4 | Construcții |
| M & K LUIZI CONSTRUCT S.R.L. | 279K | 4 | Construcții |
| TOPSI CONSTRUCT SRL | 318K | 4 | Construcții |
| CIMPOIE�U MIXT SRL | 327K | 4 | Construcții |
| MARMO DANSAB S.R.L. | 264K | 4 | Construcții |
| CV PROJECT COSTRUZIONI SRL | 330K | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.7%
- CA / angajat
- 73.7K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 34%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 295K
- Profit net
- 10.9K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 295K | 10.9K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la STONE CRIS-MAR CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- STONE CRIS-MAR CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 295K
- Employees
- 4
- Profit
- 10.9K
- Rank RO
- #307.683
- DALA EDIL S.R.L.
- Revenue
- 294K
- Employees
- 4
- Profit
- 2K
- Rank RO
- #309.184
- ADAF CONSTRUCT EDIFICII S.R.L.
- Revenue
- 297K
- Employees
- 4
- Profit
- 11.6K
- Rank RO
- #304.057
- SIM-BAR CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 293K
- Employees
- 4
- Profit
- 75.5K
- Rank RO
- #310.671
- STON TEHNIC CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 291K
- Employees
- 4
- Profit
- 8.8K
- Rank RO
- #312.457
- FURGON CONS S.R.L.
- Revenue
- 285K
- Employees
- 4
- Profit
- 20.8K
- Rank RO
- #318.791
- M & K LUIZI CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 279K
- Employees
- 4
- Profit
- -24.1K
- Rank RO
- #324.705
- TOPSI CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 318K
- Employees
- 4
- Profit
- 1.8K
- Rank RO
- #288.385
- CIMPOIE�U MIXT SRL
- Revenue
- 327K
- Employees
- 4
- Profit
- -86.4K
- Rank RO
- #284.577
- MARMO DANSAB S.R.L.
- Revenue
- 264K
- Employees
- 4
- Profit
- 35K
- Rank RO
- #336.845
- CV PROJECT COSTRUZIONI SRL
- Revenue
- 330K
- Employees
- 4
- Profit
- 86.2K
- Rank RO
- #283.439
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| STONE CRIS-MAR CONSTRUCT S.R.L.(current) | 295K | 4 | 10.9K | #307.683 |
| DALA EDIL S.R.L. | 294K | 4 | 2K | #309.184 |
| ADAF CONSTRUCT EDIFICII S.R.L. | 297K | 4 | 11.6K | #304.057 |
| SIM-BAR CONSTRUCT S.R.L. | 293K | 4 | 75.5K | #310.671 |
| STON TEHNIC CONSTRUCT SRL | 291K | 4 | 8.8K | #312.457 |
| FURGON CONS S.R.L. | 285K | 4 | 20.8K | #318.791 |
| M & K LUIZI CONSTRUCT S.R.L. | 279K | 4 | -24.1K | #324.705 |
| TOPSI CONSTRUCT SRL | 318K | 4 | 1.8K | #288.385 |
| CIMPOIE�U MIXT SRL | 327K | 4 | -86.4K | #284.577 |
| MARMO DANSAB S.R.L. | 264K | 4 | 35K | #336.845 |
| CV PROJECT COSTRUZIONI SRL | 330K | 4 | 86.2K | #283.439 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | STONE CRIS-MAR CONSTRUCT S.R.L.(you) | DALA EDIL S.R.L. | ADAF CONSTRUCT EDIFICII S.R.L. | SIM-BAR CONSTRUCT S.R.L. | STON TEHNIC CONSTRUCT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 295K | 294K | 297K | 293K | 291K |
| Profit | 10.9K | 2K | 11.6K | 75.5K | 8.8K |
| Margin | 3,7% | 0,7% | 3,9% | 25,8% | 3,0% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “STONE CRIS-MAR CONSTRUCT S.R.L.”.