STOMAGOLD SRL
Revenue
103K
2024
Profit
3.1K
2024
Employees
2
2024
Margin
3,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
STOMAGOLD SRL este o companie micro din sectorul Sănătate, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 103K lei (date 2024). În industria de Sănătate (România), compania este #20.324 la cifra de afaceri, #21.625 la profit, #6.137 la număr angajați din 32.469 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- STOMAGOLD SRL este o companie micro din sectorul Sănătate, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 103K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Sănătate (România), compania este #20.324 la cifra de afaceri, #21.625 la profit, #6.137 la număr angajați din 32.469 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Sănătate (CAEN 86) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1000K lei
- Marjă medie
- 15.6%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Sănătate (CAEN 86) — 2024
Industry size
32.5B
RON revenue
Total companies
32.469
Total employees
98.239
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EVANDENT OFFICE S.R.L. | 102K | 2 | Sănătate |
| CRISPODENT SRL | 105K | 2 | Sănătate |
| DENTAL SAFE S.R.L. | 99.7K | 2 | Sănătate |
| DR. VIOLETA DUMITRESCU DENTAL S.R.L. | 107K | 2 | Sănătate |
| PERFECT BEAUTY BAR SRL | 98.8K | 2 | Sănătate |
| NICOOLE&CLINIC S.R.L. | 98.8K | 2 | Sănătate |
| SANODENT R-T IMPEX S.R.L. | 108K | 2 | Sănătate |
| ADVANCED KINETO S.R.L. | 109K | 2 | Sănătate |
| EURO ESTETIC DENT S.R.L. | 109K | 2 | Sănătate |
| DENTALEX SRL | 110K | 2 | Sănătate |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 86)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.0%
- CA / angajat
- 51.4K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 54%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 103K
- Profit net
- 3.1K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 103K | 3.1K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la STOMAGOLD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- STOMAGOLD SRL(current)
- Revenue
- 103K
- Employees
- 2
- Profit
- 3.1K
- Rank RO
- #486.673
- EVANDENT OFFICE S.R.L.
- Revenue
- 102K
- Employees
- 2
- Profit
- -43.9K
- Rank RO
- #488.235
- CRISPODENT SRL
- Revenue
- 105K
- Employees
- 2
- Profit
- 16.3K
- Rank RO
- #483.398
- DENTAL SAFE S.R.L.
- Revenue
- 99.7K
- Employees
- 2
- Profit
- -7K
- Rank RO
- #490.876
- DR. VIOLETA DUMITRESCU DENTAL S.R.L.
- Revenue
- 107K
- Employees
- 2
- Profit
- -54.8K
- Rank RO
- #481.519
- PERFECT BEAUTY BAR SRL
- Revenue
- 98.8K
- Employees
- 2
- Profit
- -85K
- Rank RO
- #492.046
- NICOOLE&CLINIC S.R.L.
- Revenue
- 98.8K
- Employees
- 2
- Profit
- -3.6K
- Rank RO
- #492.158
- SANODENT R-T IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 108K
- Employees
- 2
- Profit
- -7.3K
- Rank RO
- #480.079
- ADVANCED KINETO S.R.L.
- Revenue
- 109K
- Employees
- 2
- Profit
- -23.2K
- Rank RO
- #479.343
- EURO ESTETIC DENT S.R.L.
- Revenue
- 109K
- Employees
- 2
- Profit
- -14.6K
- Rank RO
- #478.490
- DENTALEX SRL
- Revenue
- 110K
- Employees
- 2
- Profit
- 17.6K
- Rank RO
- #477.515
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| STOMAGOLD SRL(current) | 103K | 2 | 3.1K | #486.673 |
| EVANDENT OFFICE S.R.L. | 102K | 2 | -43.9K | #488.235 |
| CRISPODENT SRL | 105K | 2 | 16.3K | #483.398 |
| DENTAL SAFE S.R.L. | 99.7K | 2 | -7K | #490.876 |
| DR. VIOLETA DUMITRESCU DENTAL S.R.L. | 107K | 2 | -54.8K | #481.519 |
| PERFECT BEAUTY BAR SRL | 98.8K | 2 | -85K | #492.046 |
| NICOOLE&CLINIC S.R.L. | 98.8K | 2 | -3.6K | #492.158 |
| SANODENT R-T IMPEX S.R.L. | 108K | 2 | -7.3K | #480.079 |
| ADVANCED KINETO S.R.L. | 109K | 2 | -23.2K | #479.343 |
| EURO ESTETIC DENT S.R.L. | 109K | 2 | -14.6K | #478.490 |
| DENTALEX SRL | 110K | 2 | 17.6K | #477.515 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | STOMAGOLD SRL(you) | EVANDENT OFFICE S.R.L. | CRISPODENT SRL | DENTAL SAFE S.R.L. | DR. VIOLETA DUMITRESCU DENTAL S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 103K | 102K | 105K | 99.7K | 107K |
| Profit | 3.1K | -43.9K | 16.3K | -7K | -54.8K |
| Margin | 3,0% | -43,2% | 15,5% | -7,0% | -51,3% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “STOMAGOLD SRL”.