Revenue

5.4M

2024

Profit

396K

2024

Employees

28

2024

Margin

7,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

STIZO NPC SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 5.4M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.725 la cifra de afaceri, #3.602 la profit, #724 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
STIZO NPC SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 5.4M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.3%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #1.725 la cifra de afaceri, #3.602 la profit, #724 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.725 din 39.568 companii

Top 4.4%

Vezi clasamentul

După profit

#3.602 din 39.568 companii

Top 9.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#724 din 39.568 companii

Top 1.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri5.4M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 3.8× față de media industriei

Marjă profit7.3% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.6× față de media industriei

Angajați28 vs medie industrie 4

Compania este 7.7× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
EXOTERM S.R.L.5.4M28Construcții
GM GESSO CONSTRUCT S.R.L.5.2M28Construcții
GS ELECTRIC AMPERVOLT SRL5.2M28Construcții
CASA DESIGN SRL6M26Construcții
ACUBOND FATADE S.R.L.5.5M27Construcții
DELTA THERM INSTAL 2000 SRL5.5M27Construcții
AGROEXPERT SRL5.6M27Construcții
OMEGA BC COMMUNICATIONS SRL6M28Construcții
EURO AMBIANCE CONSTRUCT SRL5.2M26Construcții
TMR METAL BUSINESS SRL5M29Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
7.3%
CA / angajat
193K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 5%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    5.4M
    Profit net
    396K
    Angajați
    28

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la STIZO NPC SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSTIZO NPC SRL(you)EXOTERM S.R.L.GM GESSO CONSTRUCT S.R.L.GS ELECTRIC AMPERVOLT SRLCASA DESIGN SRL
Revenue
5.4M
5.4M
5.2M
5.2M
6M
Profit
396K
1M
882K
593K
319K
Margin
7,3%
19,6%
16,8%
11,3%
5,3%
Employees
28
28
28
28
26
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “STIZO NPC SRL”.